عرضه ارز مداخله‌ای بانک مرکزی زیر قیمت بازار آغاز شد
چهارشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۵۸
کد مطلب: ۵۵۵۹۴
 
 
Share/Save/Bookmark
۵
 
اخبار بانک: برخی صرافی‌ها از امروز اقدام به عرضه ارز مداخله‌ای بانک مرکزی کردند.
به گزارش پایگاه خبری اخبار بانک، امروز برخی صرافی‌های میدان و خیابان فردوسی نرخ فروش ارز را به ۴۰۰۷ تا ۴۰۰۹ تومان کاهش دادند.

این کاهش به واسطه عرضه ارز مداخله‌ای بانک مرکزی از طریق این صرافی‌هاست. همین اقدام موجب شکل‌گیری صف در مقابل این صرافی‌ها شد.دیگر صرافی‌ها هم‌اکنون در دامنه قیمتی ۴۰۳۰ تا ۴۰۵۰ تومان دلار می‌فروشند.

بانک مرکزی معمولا با هدف مدیرت بازار ارز و جلوگیری از التهاب و حباب قیمتی، ارز مداخله‌ای را از طریق صرافی‌ها و صرافی‌های بانک‌ها عرضه می‌کند.این عرضه پس از آن صورت گرفته است که روز گذشته بسیاری از صرافی‌ها از فروش دلار خودداری می‌کردند و فقط خریدار ارز بودند. این پدیده موجب بروز مشکلات برای برخی متقاضیان واقعی ارز شد.

محمد باقر نوبخت سخنگوی دولت روز گذشته در نشست خبری با تاکید بر مخالفت دولت با تضعیف پول ملی به صورت غیرمنطقی، گفت: سیاست دولت مدیریت نرخ ارز شناور است.دولت از تضعیف پول ملی متضرر می شود چرا که اگر قیمت یک دلار چند تومان افزایش پیدا کند از نظر روانی بر قیمت کالاهای دیگر تاثیر می گذارد که ما مخالف این اتفاق هستیم.

وی افزود: رئیس جمهوری نسبت به افزایش قیمت دلار و پول ملی حساس است و در جلسات این موضوعات را بصورت جدی دنبال می کنند.

سخنگوی دولت همچنین در پاسخ این سوال که برخی عنوان می‌کنند قیمت دلار بیش از ۵ هزار تومان است، گفت: دولت و کارشناسان اقتصادی این را قبول ندارند و این شایعه‌ای است برای افزایش قیمت‌ ارز.
منبع: فارس
 


United States
۱۳۹۶-۰۷-۱۹ ۱۴:۵۶:۴۳
خوبه اقتصاد داره راه ميوفته با كم كردن سود بانكي (126289)
 
رهگذر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۷-۲۰ ۱۰:۱۵:۱۸
خیلی جالبه!!! دلار گرون بشه ارزش پول ملیمون کم بشه اقتصاد راه افتاده؟؟؟؟ (126353)
 
حاج محسن
Netherlands
۱۳۹۶-۰۷-۱۹ ۲۲:۵۳:۵۹
بهره بانکی اوردید پایین الان مردم هجوم اوردن به ارز بخاطر این ازر کران شد .اخه این چه کاری است اول فکر بکنید کبعد عمل. بهترین حل که دو باره بهره برود بلا این نظره بنده (126329)
 
علی ک
۱۳۹۶-۰۷-۲۰ ۱۳:۲۳:۲۹
به نظرم دولت بایستی سود سپرده ها را به بالای ۲۷ درصد در نظر بگیرد. (126438)
 
بی نام
۱۳۹۶-۰۷-۲۰ ۱۵:۵۲:۰۹
سلام.دارید بااین کار راه دولت آقای احمدی نژاد رو ادامه میدید.اون هم چهار سال دوم قیمت ارز رو برو بالا (126446)