شرایط باز شدن نماد بانک ها در بورس
سه شنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۰۵
کد مطلب: ۵۶۶۸۱
 
 
Share/Save/Bookmark
۲
 
اخبار بانک: مدیرعامل شرکت بورس تهران شرایط باز شدن نماد بانک ها را تشریح کرد و گفت: بانک ها برای باز شدن نمادهایشان باید طبق دستورالعمل بانک مرکزی مجامع خود را برگزار کنند.
به گزارش اخبار بانک به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، حسن قالیباف اصل درباره بسته بودن نماد بانک ها ، افزود: نماد بانک هایی که قبل از قانون باز شدن نمادهای بسته در ۹۰ دقیقه، بسته شده اند و باید طبق دستورالعمل مجوز خود را از بانک مرکزی دریافت کرده، مجامع برگزار کنند و گزارشات خود را ارئه دهند و طبق دستورالعمل بعد از افشای اطلاعات می توانند نماد خود را باز کنند.

وی ادامه داد: این بانک ها در صورتی که ابهامی در صورت های مالی خود داشته باشند باید ابهام های موجود را برطرف کنند.

قالیباف اصل درخصوص نماد بانک صادرات نیز گفت: بانک صادرات مانند سایر بانک ها باید مجمع برگزار کند و گزارشات خود را ارائه دهد تا بتواند نماد خود را در بورس باز کند.

قالیباف اصل درباره نماد کنتورسازی گفت: تشکیل هیئت مدیره برای کنتورسازی یک پیشرفت بود تا شرکت بتواند فعالیت کند و گزاشات خود را به بورس ارائه دهد.

وی ادامه داد: این شرکت باید مانند سایر شرکت ها ابهاماتی موجود را رفع کند تا بتواند نماد بسته خود باز کند.

مدیرعامل شرکت بورس خاطرنشان کرد: کنتورسازی شرکتی است که در بورس حضور دارد و خرید و فروشش هم باید در بورس انجام شود.
 


کارشناس
۱۳۹۶-۰۹-۱۴ ۱۵:۵۰:۲۰
مسول صخت اطلاعات بورسی بانک ها در سال های قبل چه کسی بوده که ضرر انرا سهامداران فعلی به یکباره باید بدهند مگر نه اینکه کارشناسان بورس و بانک مرکزی باید از سالیان قبل صورت های مالی بانک ها را رصد میکرده اند (132211)
 
کریمی
۱۳۹۶-۰۹-۱۴ ۱۶:۰۷:۵۰
چرا زیان ها و تخلفات بیش از یک دهه بانک ها به یکباره باید روی سهانداران فعلی بانک ها خراب شود مسولان اصلی نظارت بر بانک ها و شرکت های بورسی چه کسانی بودهداند (132219)