موسسه ثامن مجوز نداشت
سه شنبه ۳ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۲۴
کد مطلب: ۵۴۰۰۹
 
 
Share/Save/Bookmark
۶۳
 
اخبار بانک: مدیر گروه بانکداری اسلامی گفت: موسسه ثامن مجوز نداشت و بانک مرکزی نیز از مدت‌ها پیش در این خصوص هشدار داده بود اما متاسفانه مردم به اطلاعیه‌ها و مجوزهای بانک مرکزی توجهی نکردند این در حالی است که مردم نباید به مؤسساتی که سود بالایی را پیشنهاد می‌کنند اعتماد کنند.
به گزارش اخبار بانک به نقل از ایلنا، کامران ندری، مدیر گروه بانکداری اسلامی پژوهشکده پولی و بانکی بانک مرکزی درمورد وضعیت این روزهای بانک‌ها و شایعاتی که در مورد برخی از بانک‌ها در مورد ورشکستگی‌شان مطرح می‌شود، اظهار داشت: تنها مرجع قابل اعتماد برای اطلاع‌رسانی این قضیه بانک مرکزی است و نباید به هر خبری که در مورد ورشکستگی بانک‌ها منتشر می‌شود توجه کرد زیرا هر خبری اعتبار ندارد.

 وی با بیان اینکه تنها باید به اطلاعیه‌ها و بخشنامه‌ها و اظهارات مسئولین بانک مرکزی توجه شود افزود: اگر مردم بخواهند در این زمینه به هر خبر و یا صحبتی از سوی افراد غیرمسئول توجه کنند مسلما خطرناک است، زیرا این موضوع مسئله کوچکی نیست و اعتماد مردم به سیستم بانکی از بین می‌رود.

ندری در پاسخ به این پرسش که چه کسی پاسخگوی بوجود آمدن بی‌اعتمادی در جامعه است؟ گفت: افرادی که شایعه پراکنی می‌کنند و خبرهای نادرستی منتشر می‌کنند مسئول پاسخگویی به این فضای بی‌اعتمادی در جامعه هستند.

مدیر گروه بانکداری اسلامی پژوهشکده پولی و بانکی بانک مرکزی خاطرنشان کرد: موسسه ثامن مجوز نداشت و بانک مرکزی نیز از مدت‌ها پیش در این خصوص هشدار داده بود اما متاسفانه مردم به اطلاعیه‌ها و مجوزهای بانک مرکزی توجهی نکردند این در حالی است که مردم نباید به مؤسساتی که سود بالایی را پیشنهاد می‌کنند اعتماد کنند.

ندری در مورد موسسه کاسپین ادامه داد: کاسپین مجوز اولیه را از بانک مرکزی گرفته بود اما به دلیل اینکه منابع لازم را نداشت تخلف کرد. البته در این خصوص مسئولین بانک مرکزی توضیحات لازم را داده بودند.

وی در مورد ادغام بانک‌ها نیز افزود: مشکلات این روزهای بانک‌ها تعامل آن‌ها با بانک‌های خارجی است و اینکه نمی‌توانیم از اعتبارات بین المللی نظیر (فاینانس، یوزانس و روابط کارگزاری‌ها) استفاده کنیم اما موضوع ادغام می‌تواند برای برقراری این ارتباط کمک کند.

ندری تصریح کرد: به دلیل ضعف‌هایی که در سیستم بانکی وجود دارد بانک‌ها اعتبارات لازم را ندارند و برای رفع این مشکل پیشنهاد ادغام بانک‌ها مطرح شد تا بتوانند مشکلات بانک‌ها را حل کنند.

وی خاطر نشان کرد: برای حل این مشکل ادغام موسسات غیرمجازی که نمی‌توانند مجوز اخذ کنند و از شرایط لازم برخوردار نیستند ضروری است و اخیرا نیز بحث ادغام موسسه ثامن، بانک مهر اقتصاد و موسسه کوثر مطرح شده که اگر ادغام شوند مشکل مهر اقتصاد هم حل خواهد شد.
 


۱۳۹۶-۰۵-۰۳ ۱۵:۴۲:۴۰
پس کی مشخص میشه ؟ دیگه چقدر صبر (117441)
 
پ
۱۳۹۶-۰۵-۰۳ ۱۸:۵۹:۰۴
در هر صورت بانک مرکزی باید جوابگوی سپرده گذاران باشد بعد از بیست سال که از فعالیت ثامن میگذره الان باید به این نتیجه برسند که غیر مجازه؟ (117527)
 
۱۳۹۶-۰۵-۰۳ ۱۵:۵۱:۴۴
۲۰ سال کار میکرد. کور بودید یا تو مملکت نبودید. بانک مرکزی این ۲۰ سال کجا بود (117443)
 
۱۳۹۶-۰۵-۰۳ ۱۷:۵۲:۱۹
ایول حرف حساب کاملن درسته (117503)
 
آرش
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۰۷:۰۰:۴۹
حرف حساب (117642)
 
۱۳۹۶-۰۵-۰۳ ۱۶:۰۰:۱۹
الان آقای کارشناس مهر اقتصاد که مشکلی نداره که بخواد حل شه. (117461)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۰۷:۰۱:۴۸
نگران نباش نوبت اون میشه بعد همین آقای کارشناس میاید میگه بانک مرکزی گفته بود (117643)
 
غلام
۱۳۹۶-۰۵-۰۳ ۱۷:۲۵:۱۴
خدایی این موسسات غیر مجاز به اقتصاد مملکت آسیب زده بودن. درسته یه عده از سپرده گذارا توی دردسر افتادن ولی در بلند مدت به نفع کشوره.
موید و منصور باشید. (117489)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۰۷:۰۴:۵۶
دوست عزیز
هزینه اون و نباید سپرده گذار بپردازه اگر مشکل داشتند و محوز نداشته اند باید همون موقعه درشونو می بستند نه اینکه بزاراند مردم بدبخت پولشون بریزند توشون بعد اعلام کنند که نباید میذاشتند تقصیر خودشون بوده (117644)
 
!
۱۳۹۶-۰۵-۰۳ ۱۷:۲۶:۴۷
اقا سهامش چی شد و چی میشه؟؟؟؟ (117490)
 
Moldova, Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۳ ۱۷:۳۸:۰۷
بانک مرکزی و صدا سیما که تا همین چند وقت قبل گفته بود که با خیال راحت در ثامن سپرده گذاری کنید فک کنم ایشون کلا در جریان اخبار داخلی نیستن مهر اقتصادم که مشکلی نداره هر کس بره پولشون رو میدن تازشم سپرده گذاری هم میکنن (117496)
 
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۰۱:۵۵:۲۵
موافقم (117623)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۰۸:۱۹:۲۲
من کاملا با نظر ایشان موافقم چرا رییس کل بانک مرکزی اعلام کرد ثامن ورشکست نشده حالا آقای ندری به نوعی میفرمایند ورشکست شده مگر این 20سال کار میکرده نمیدید که حالا میفرمایید چرا پول گذاشتید؟بدبخت کردید ما را کل سرمایه 30 سال خدمتم دود شد رفت هوا (117657)
 
۱۳۹۶-۰۵-۰۳ ۱۸:۰۰:۵۵
هر کی رسید میشه مدیر .....آخه یکی نیست به این این آدم بگه اون بانکداری اسلامی که تو شدی مدیرش اطلا چیه چطوری میشه اجراش کرد ....آیا اصلا وجود خارجی داره؟ (117508)
 
۱۳۹۶-۰۵-۰۳ ۱۸:۱۲:۱۷
بعضی بانک های مجوزدار سود بالاتری از ثامن پرداخت میکردند و همین الان هم پرداخت میکنند (117511)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۵-۰۳ ۱۸:۳۸:۵۹
پس بازرسان بانک مرکزی تو این 20 سال کجا بودن تو این مملکت ی تابلو میزنی هزار نفر میان بالاسرت چطور تو این 20 سال هیچ کس این موسسات رو ندیده توی خیابون ما موسسه ثامن دو تا شعبه داره!!!!!!! (117522)
 
حسینی
۱۳۹۶-۰۵-۰۳ ۱۸:۵۳:۵۰
خواهشا آقای ندری دوباره با نظراتتون جو رو متشنج نکنید ثامن و بانک مهر هیچ مشکلی ندارن تازه سپرده گذاری خوبیم د مهر شده (117526)
 
سپرده گذار ثامن
۱۳۹۶-۰۵-۰۵ ۱۶:۵۱:۴۳
کاملاً درسته
ثامن و مهراقتصاد هیچ مشکلی نداشتن و ندارند و از خیلی از بانکها بهتر و قویتر و اصولی تر کار بانکی انجام می دهند. تا الان هم به میلیون ها نفر وام دادن و گره گشایی کردن - کاری که بانکهای دیگر از انجامش عاجزند - الان هم برخی از افراد مغرض دارند براشون حاشیه الکی میسازن که مطمئناً تیرشان به سنگ خواهد‌شد و این دو موسسه قدرتمند دوباره به روزهای اوج خدمت رسانی برخواهند گشت. آن روز بسیار بسیار نزدیک است.
درضمن بین ثامن و مهراقتصاد با کاسپین خیلی خیلی زیاد فرق و فاصله است. (117978)
 
غلام
۱۳۹۶-۰۵-۰۸ ۰۹:۰۴:۲۹
اگه قدرت داشت که یه روزه به مشکل نمیخورد. چرا مهر اقتصاد چیزیش نشد؟ واسه میزانو ثامن الحجج هم کارمنداش همین حرف هارو میزدن اما زهی خیال باطل (118279)
 
رضا
۱۳۹۶-۰۵-۰۳ ۱۹:۰۲:۲۵
سلام یعنی چی که مجوز نداشت و بانک مرکزی هشدار داده بود چطور یه دست فروش رو که بساط پهن میکنه چون مجوز نداره میگیرید چطور یه بانک ا800 عبه ندیدی؟ را تکلیف مردم روشن نمیونید چرا وقت کشی میکنید؟ حق الناس اس این رسمش هست؟ (117530)
 
مهدی
۱۳۹۶-۰۵-۰۳ ۱۹:۰۸:۲۰
واقعا پس چطوری ثامن و مهر اقتصاد700 شعبه دارند کلاس های اموزشی رو تو بانک مرکزی تشکیل میشد (117533)
 
سپرده گذار
۱۳۹۶-۰۵-۰۳ ۱۹:۱۹:۴۵
۲۰سال سابقه داشته ثامن الان میگین مجوز نداره این مدت پس بانک مرکزی چکار می‌کرده اگر مجوز نداشت روز اول باید درش تخته میکردین (117535)
 
مشتري
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۳ ۱۹:۳۳:۴۹
واقعا جاي تاسف داره اگه مجوز نداشت چرا اجازه٢٠سال فعاليت دادن؟؟؟جواب مردم كي بايد بده؟؟؟ (117538)
 
Netherlands
۱۳۹۶-۰۵-۰۳ ۱۹:۴۲:۴۶
اونایی که میگفتند پشت ثامن سپاهه بیان جواب بدن .. بدبخت شدیم رفتتت (117540)
 
کیا
۱۳۹۶-۰۵-۰۳ ۲۱:۰۵:۵۰
بانک مرکزی که گفت سپرده گذاران نگران نباشید .اسم ثامن را گذاشت جز موسسات متقاضی مجوز ،کلی وعده وعید داد حالا یادش افتاده بعد بیست سال که مجوز نداره . (117553)
 
۱۳۹۶-۰۵-۰۳ ۲۱:۲۷:۱۰
خواهش میکنم مشکلات ثامن رو زودتر حل کنید خواهش میکنم بلاخره اخرش چی؟بانک مرکزی یه جوابی بده میخواد چکار کنه (117561)
 
محمد
۱۳۹۶-۰۵-۰۳ ۲۲:۰۱:۵۹
ثامن سالها بود داشت کارشو انجام میداد وهیچ مشکلی نداشت تا بانک مرکزی ادغام موسسه را رسانه ای کرد خداشاهد اگر برای پول های مردم اتفاقی بیفتد دیگه صبر نمیکنیم (117569)
 
بی نام
United States
۱۳۹۶-۰۵-۰۳ ۲۲:۴۵:۳۵
عجب......بعد از 20سال فعالیت تازه می فرمایند مجوز نداشته.....واقعا که برای برخی از مسئولین باید اظهار تاسف کرد...برادر محترم جناب آقای ندری هیچمی دونی جملاتی رو که می فرمایید چه اثرات و تبعاتی در جامعه دارد؟؟؟ یعنی که چی بانکمرکزی هشدار داده بود یعنی شما کارتون فقط هشدار دادنه؟؟و الان همه اتفاقات بر گردن این موسسه با پیشینه 20 ساله و مردمه....لطفا بگید چرا بهش مجوز ندادید؟؟ چرا حرفها رونصفه ونیمه می فرمایید (117582)
 
احمد رضا
۱۳۹۶-۰۵-۰۳ ۲۳:۱۴:۴۸
یک روز میگن نگران سپرده هایتان نباشید و حسب نیازتان به ثامن مراجعه کنید فرداش میگن مجاز نبوده و تخریب میکنن . اینها تکلیفشون را با خودشونم نمیدونن و مردم را بازیچه قرار دادن (117592)
 
سعید
United Kingdom
۱۳۹۶-۰۵-۰۳ ۲۳:۴۹:۱۹
کاملا مشخصه این آقا با غرض داره صحبت میکنه؛بعد یک ماه که بانک مرکزی و مسئولان مهر اقتصاد که گفتن خبری از ادغام نیست ایشون الان داره بیانیه میده؛یکی ایشون رو از خواب بیدار کنه (117597)
 
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۰۰:۱۹:۴۵
چطور میشه یه موسسه با ۶۰۰ شعبه و ۲۰ سال سابقه مجوز فعالیت نداشته باشه. واقعا این جور حرف زدن توهین به شعور یه ملت هست.تو جامعه کنونی بدون مجوز اجازه آب خوردن هم نداری چه برسه به اینکه بدون مجوز ۶۰۰ تا تابلو موسسه نصب کنی.خیلی جالبه. (117607)
 
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۰۰:۲۵:۳۰
جماعت مسخره نکنید پول مردم بدین (117609)
 
انجل
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۰۱:۰۹:۴۱
همین چندهفته پیش معاون بانک مرکزی گفت مشکل نداره ک.پول اونا نیست که.پول ماها اونجا گیره.خدا لعنتتون کنه (117614)
 
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۰۱:۲۳:۵۵
صدا سیما میگه نداره این میگه مشکل داره اخر نفهمیدم حرف کی رو باید باور کنیم (117617)
 
رها
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۰۱:۳۹:۱۸
پولم رو بدید زندگیم خراب شد ناچیز بود اما جوانیم رو دادم جای این خواستم ازدواج کنم بدبختم کردید این منم که دارم گریه میکنم (117619)
 
رقیه
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۰۱:۵۰:۴۹
شمارو به هرچی که اعتقاد دارید قسم میدم زودتکلیف مردم و مشخص کنین.تواین بیست سال مرده بودین درشو میبستین.ما مریض داریم پول لازم داریم.اگه اقازاده ها درک کنن.چون بی پولی نکشیدن که بفهمن مردم باچه رنجی دوسه قرون جمع کردن. (117620)
 
امیر
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۰۲:۱۵:۴۶
آقا اصل قضیه رو بگین چیه
اومدین تو رسانه ملی اعلام کردین سپرده گذاران نگران نباشن ثامن مشکل نداره بعد بعداز بیست سال تازه راه افتادین تو خیابون ها این موسسه رو دیدین بدین پول دسترنج زحمت کشیده مردمو .یارو میره نا یه مغازه باز کنه یه نانی بخوره ده نفر از ده تا جا میاین سراغش چرا پروانه نداری و پلمب میکنیدش بعد اینجا 20 سال شما ثامن و ندیدید .واقعا شرم آوره (117625)
 
علی
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۰۶:۳۸:۳۱
چقدر صبر کنیم بسه دیگه تاکی میخواهید مردمو شکنجه روحی بدید خودتون هم رو حرف خودتون نیستید. اگه این موسسه ثامن مجوز نداشته چرا از اول جلوشو نگرفتید بعد 18سال فهمیدید (117640)
 
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۰۶:۴۱:۵۲
با دست های خودم پولمو دادم با التماس باید بگیرم آخه این درسته بعد حرف از قانون عدالت میزنید (117641)
 
مهدی
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۰۷:۲۴:۲۸
سلام پس آقای سیف اونجا چیکار میکنه اگهدنمبتونه عوضش کنن (117647)
 
جواد
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۰۷:۵۹:۵۱
کس دیگه ای حاضر به مصاحبه نشده رفتن سراغ بانکداری اسلامی (117650)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۰۸:۰۵:۵۳
اگه ثامن مجوز نداره چرا بانک مرکزی پذیره نویسی می کرد ؟ چرا مسوولان بانک مرکزی گفتند زیر چتر این بانک است چرا نوبخت هم حمایت کرد (117652)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۰۸:۱۵:۲۴
سلام تا حالا خود بانک مرکزی اعلام کرده بود ثامن ورشکسته نشده حالا حضرتعالی میفرمایید نباید اعتماد میکردید لطفا بفرمایید تکلیف ما چیست؟ (117655)
 
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۰۹:۰۸:۳۹
کاسپین که مجوز داشت (117671)
 
غریبه
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۰۹:۴۷:۳۳
موسسه ثامن هنوز هم مجوز نداره. چون ارگان های نظامی پشتش هستن، نمیشه بهش دست زد. زوره دیگه. (117672)
 
ایرانی
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۱۱:۰۸:۲۱
موسسه ثامن مجوز نداشت
مردم به اطلاعیه‌ها و مجوزهای بانک مرکزی توجهی نکردند
کاسپین مجوز اولیه را از بانک مرکزی گرفته
منابع لازم را نداشت تخلف کرد.
به این متن باید خندید (117684)
 
اکبر
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۱۱:۱۳:۴۱
اگر کسی جرات داره یک کیوسک کنار خیابان برای خودش درست کند و کاسبی کنه که حسابش با کرام الکاتبین است .اما 600شعبه تو این کشور داره می خواستند تو این 20سال جلو یکی از آنها بگیرند. مسولین بانک مرکزی دیر از خواب بیدار شدند. (117685)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۱۱:۳۰:۴۰
کمرتون ببره با این مملکت داریتون (117689)
 
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۱۴:۰۰:۵۶
خدا لعنتتون کنه اینهمه کارمند رو بیکار کردید (117724)
 
جواد
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۱۴:۴۰:۵۷
4 سال از جوونیمون تو دوره دوم اقای احمدی نژاد تلف شد حالا باید 4 سال دیگه از جوونیمون رو بدوویم دنبال پولی که 4 سال براش زحمت کشیدم

یعنی 16 سال از زندگیم رسما با کمک مسئولان بانک مرکزی تلف شد رفت

اگر مسئولا لالمونی میگرفتن الان مشکلی نبود که اینا حرف از ادغام زدن ما رو بدبخت کردن (117738)
 
غلام
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۱۶:۱۵:۵۸
چه جوری حساب کردی شد 16 ؟ (117802)
 
حامد
Romania
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۱۷:۰۹:۵۶
ب جای اینکه دست این موسسات رو بگیرن دارن تیشه ب ریششون میزنن ، اینجوری مردم بیچاره ضربه ی سنگینی میخورن (117825)
 
حامد
Romania
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۱۷:۱۴:۴۴
جالبه ک این مشکلات باعث شده مردم درد اصلیشونو ک بیکاریه ب کل فراموش کنن ، این ی جور سر گرم کردن مردمه ،سیاست خیلی خوبی ب کار بردن ، ب جای اینکه افراد جوان بیکار و استخدام کنن دارن اونایی رو هم ک شغل دارن بیکار میکنن،عجب سیاستی ب کار بردن (117828)
 
جواد
Germany
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۱۷:۴۷:۵۳
موسسه ثامن از اول اول هم مجاز نبود (20سال پیش) (117844)
 
۱۳۹۶-۰۵-۰۶ ۰۰:۱۷:۲۵
اگه موسسه ثامن مجاز نبود چرا بيست سال پيش جلوشو نگرفتند مثل اين ميمونه كه مواد مخدر بريزن تو مملكت بگن سراغش نريد حالا هم حكايت موسسه ي ثامن همينطور شده جلوشو نگرفتند ميگفتند پول توش نذارين (117992)
 
غلام
۱۳۹۶-۰۵-۰۸ ۰۸:۵۰:۳۴
عزیز من چرا حرف زور میزنی؟ اینو باید از مسئولین 20 سال پیش بپرسی. اگه یک کار خلاف شروعش از 20 سال پیش بوده باشه هیچکی نباید هیچ کاری کنه چون اگه میخواستن کاری کنن باید همون 20 سال پیش میکردن؟ (118271)
 
۹۶
Romania
۱۳۹۶-۰۵-۰۷ ۱۰:۵۰:۱۲
تاامروزکجابودید بعد بیست سال اعلام می کنید که مجوز نداره ثامن (118077)
 
مهدی
Germany
۱۳۹۶-۰۵-۰۸ ۰۵:۱۶:۲۳
فکر کنم ایشون تو این مملکت زندگی نمیدن،،بعد 29سال میگوید مجوز نداری،،پس چطور تو رسانه ملی تبلیغ میکنند،آگهی مجوز نداشتن هیچ نهادی نبود که درشو گل بگیره،مردم شدن بازیچه،، (118238)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۵-۰۸ ۰۸:۵۸:۰۵
الهی خیرنبینید به جای اینکه اوضاعو اروم کنید،تازه مشوش میکنید،چه نفعی بهتون میرسه،راستشگو بگید،همتون به فکر جیب خودتون هستین (118277)
 
۱۳۹۶-۰۵-۰۹ ۰۲:۰۷:۳۸
تا چند ماہ پیش دم در ثامن الآئمہ تابلو نوشتہ بود کہ, از بانک مرکزی مجوز دارہ. چطور شدہ, کہ الآن میگن کہ از اول مجوز نداشتہ, مگہ امکانش ھست ھمچنین چیزی آن ھم در ایران,, (118793)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۹ ۱۱:۳۳:۱۶
من خودم شاغل هستم ولی الان به لطف همین مسئولینی که خوب جواب مشکلات مردم را می دهند شغل دیگری نیز پیدا کردم ان هم گدایی پول خودم که سالها با زحمت بدست اوردم . ممنون از ایجاد شغل دراین کشور اسلامی که الان چندین هزار نفر شغل یک روزه ایجاد می کنند . (118867)
 
قلی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۹ ۱۱:۵۸:۱۴
درست میشه با چند هزار شغلی که ایجاد کردن لااقل دیگه دم از بیکاری نمیزنیم باید صبر......داشته باشی . (118872)
 
۱۳۹۶-۰۵-۰۹ ۲۰:۱۰:۰۱
مگه بانک مرکزي نگفت: ثامن در مسير پيوستن به موسسات مجازاست سپرده گذاران نگران نباشند. پس چی شد؟؟؟ (118917)