آخرین خبر از زمان و نحوه توقف و بازگشایی نمادها
يکشنبه ۲۶ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۳۴
کد مطلب: ۵۵۱۱۵
 
 
Share/Save/Bookmark
 
اخبار بانك: دستورالعمل توقف و بازگشایی نمادها و اصلاح دامنه نوسان و حجم مبنا یک روز بعد از برنامه خبری این هفته رئیس سازمان بورس اجرایی می شود و موارد بیشتری طی یک ماه بعد عملی خواهد شد.
به گزارش پایگاه خبری اخبار بانك، مسئولان سازمان بورس از چند ماه پیش برنامه جدیدی برای توقف و بازگشایی نمادها و اصلاح دامنه نوسان و حجم مبنا در نظر گرفته اند که قرار بود این اصلاحات در اواخر تابستان عملی شود.

براساس این گزارش، در حالی فعالان بازار منتظر رونمایی از این برنامه ها و اطلاع از جزییات توقف و بازگشایی نمادها و اصلاح دامنه نوسان و حجم مبنا هستند که پیگیری های بورس پرس نشان می دهد، دستورالعمل جدید نهایی شده و طبق برنامه ریزی اولیه قرار است این هفته بعد از برگزاری نشست خبری رئیس سازمان بورس اجرایی شود.

بنابراین بعد از توضیحات شاپور محمدی به رسانه ها و اعلام عمومی مهمترین نکات ، فصل نوین بازار سرمایه از روزهای آینده (احتمالا" از اواخر شهریور یا اوایل مهر) شروع خواهد شد و طی آن با رفع برخی موانع قدیمی ، شرایط بهتری برای معاملات و فعالان فراهم خواهد شد.

در این میان اما قرار نیست همه اصلاحات و موارد در یک مرحله اجرایی شود بلکه به دلیل لزوم برخی آماده سازی های فنی و مرتبط با مدیریت فناوری بورس تهران و ... ، جدول زمان بندی تهیه شده و طبق آن برخی موارد یک روز بعد از برنامه خبری رئیس سازمان بورس و موارد بیشتری طی یک ماه بعد اجرایی خواهد شد.