حباب 550 تا 650 هزار ریالی قیمت سکه در بازار
چهارشنبه ۸ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۲۲
کد مطلب: ۴۹۳۰۹
 
 
Share/Save/Bookmark
 
رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران می گوید، حباب 550 تا 650 هزار ریالی قیمت هر قطعه سکه بهار آزادی، حاشیه ریسکی برای خریداران و فروشندگان به همراه داشته است و بر همین اساس، معاملات با احتیاط انجام می شود.
محمد کشتی آرای در گفت وگو با ایرنا درباره آخرین وضعیت بازار طلا و سکه در روز جاری افزود: قیمت طلا و سکه این هفته تحت تاثیر نرخ ارز بود و روندی افزایشی داشت.

به گفته این مقام مسوول، هم اینک قیمت سکه در بازار تهران 12 میلیون و 250 هزار ریال است که در مقایسه با روز نخست هفته جاری (11 میلیون و 570 هزار ریال) اختلاف فاحشی دارد.

کشتی آرای افزود: این در حالی است که قیمت هر اونس طلا در بازارهای جهانی در این مدت فقط هشت دلار افزایش داشته است.

وی گفت: هر قطعه نیم سکه بهار آزادی امروز در بازار تهران 6 میلیون و 400 هزار ریال داد وستد می شود که در مقایسه با قیمت روز ابتدایی هفته جاری (6 میلیون و 50 هزار ریال) افزایش 350 هزار ریالی نشان می دهد.

رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران تصریح کرد: محاسبه قیمت های جهانی، حاکی از حباب قیمتی بین 550 تا 650 هزار ریالی در قیمت هر قطعه سکه است و همین مساله حاشیه ریسکی را برای خریداران و فروشندگان به همراه داشته است.

وی به گفته های مسوولان بانک مرکزی در خصوص پایدار نبودن نرخ ارز اشاره و خاطرنشان کرد: هم اینک معاملات در بازار تهران در حد معمول بوده، اما با احتیاط انجام می شود و تقاضای جدیدی در بازار مشاهده نمی شود.

کشتی آرای همچنین افزایش قیمت هشت دلاری اونس جهانی طلا در این هفته را طبیعی و ناشی از تسویه حساب های آخر سال میلادی برشمرد.
 


 
برترین بانک ایران در سال 95 کدام بانک است؟
بانک ملی ایران
بانک صادرات ایران
بانک سپه
بانک پاسارگاد
بانک پارسیان
بانک سامان
بانک شهر
بانک سینا
بانک دی
بانک اقتصاد نوین
بانک خاورمیانه
بانک آینده
بانک انصار
بانک ایران زمین
بانک گردشگری
بانک کارآفرین
بانک کشاورزی
بانک رفاه کارگران
بانک مسکن
بانک ملت
بانک قوامین
بانک تجارت
بانک توسعه تعاون
بانک سرمایه
بانک قرض الحسنه مهر ایران
پست بانک
بانک حکمت ایرانیان
موسسه اعتباری کوثر
موسسه اعتباری ملل
موسسه اعتباری کاسپین