تحلیل اوضاع بازار طلا و سکه
شنبه ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۵۵
کد مطلب: ۴۳۲۷۵
 
 
Share/Save/Bookmark
 
اخبار بانک: به گفته رییس اتحادیه طلا و جواهر قیمت جهانی طلا در هفته گذشته به بالاترین حد در سه سال اخیر رسید و در مقایسه با هفته قبل حدود 61دلار افزایش یافت.
به گزارش اخبار بانک به نقل از ایسنا، محمدکشتی آرای درباره تحلیل خود از بازار جهانی طلا اظهار کرد: قیمت اونس جهانی طلا در اواسط هفته گذشته به مرز 1300 دلار افزایش یافت ولی اشباع شدن بازار و در نتیجه بهتر شدن بعضی شاخص‌های اقتصادی در اواسط هفته گذشته موجب پایین آمدن 16دلاری قیمت طلا و رسیدن آن به 1277 دلار شد.

وی افزود: اما روز گذشته شاخص مشاغل در آمریکا منفی اعلام شده و نرخ بیکاری افزایش یافت که همین موضوع باعث کاهش ارزش دلار و به دنبال افزایش دوباره قیمت طلا شد.

کشتی آرای در عین حال بیان کرد: قیمت اونس جهانی طلا امروز 1283 دلار است که در مقایسه با ابتدای هفته گذشته حدود 10 دلار کاهش یافته است.

به گفته رییس اتحادیه طلا و جواهر، کاهش ارزش دلار در بازارهای جهانی موجب نوسان کاهشی دلار در بازار داخلی شد و قیمت دلار از 3470 تومان به 3440 تومان رسید و در واقع اختلاف 30 تومانی را در یک هفته تجربه کرد.

وی اظهار کرد: همه این اتفاقات در حالی است که قیمت هر قطعه سکه تمام که در اوایل هفته یک میلیون و 50 هزار تومان بود به یک میلیون و 34 هزار تومان برسد و حدود 16 هزار تومان در طول هفته گذشته کاهش یابد.
 


 
برترین بانک ایران در سال 95 کدام بانک است؟
بانک ملی ایران
بانک صادرات ایران
بانک سپه
بانک پاسارگاد
بانک پارسیان
بانک سامان
بانک شهر
بانک سینا
بانک دی
بانک اقتصاد نوین
بانک خاورمیانه
بانک آینده
بانک انصار
بانک ایران زمین
بانک گردشگری
بانک کارآفرین
بانک کشاورزی
بانک رفاه کارگران
بانک مسکن
بانک ملت
بانک قوامین
بانک تجارت
بانک توسعه تعاون
بانک سرمایه
بانک قرض الحسنه مهر ایران
پست بانک
بانک حکمت ایرانیان
موسسه اعتباری کوثر
موسسه اعتباری ملل
موسسه اعتباری کاسپین