ادغام موسسات مالی به نفع سپرده گذاران است
يکشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۱۶
کد مطلب: ۵۳۱۵۷
 
 
Share/Save/Bookmark
۴
 
اخبار بانک: دبیرکل کانون بانک ها و موسسات اعتباری خصوصی گفت: سپرده‌گذاران باید از ادغام استقبال کنند زیرا این حرکت در جهت سرو سامان دادن و افزایش امنیت سپرده‌های آن‌ها است.
به گزارش اخبار بانک، محمدرضا جمشیدی، درباره حواشی پیش آمده درباره ادغام موسسه اعتباری کوثر، موسسه ثامن و بانک مهر اقتصاد با اشاره به اینکه هیچ نگرانی درباره آن‌ها وجود ندارد، افزود: با توجه به اینکه موسسه ثامن عضو کانون بانک ها نیست، اطلاعات دقیقی در مورد این موسسه وجود ندارد.

به گزارش ایبنا، وی ادامه داد: اما این حواشی و مباحث مطرح شده ناشی از برخی رایزنی‌ها از سوی بانک مرکزی و این موسسات است.

دبیر کل کانون بانک‌ها و موسسات اعتباری اظهار داشت: وظیفه بانک مرکزی سر و سامان دادن به موسسات غیر مجاز است و برهمین اساس به این موسسات بدون مجوز اعلام شده تا برای سر و سامان یافتن، به دنبال ادغام با یکی از موسسات و بانک‌های دارای مجوز باشند.

جمشیدی با اشاره به وجود سپرده‌های مردم و مشتریان نزد این موسسات، گفت: به این ترتیب می‌توان هم شاهد ساماندهی این موسسات بود و نسبت به سپرده ها خاطر جمع شد.

دبیرکل کانون بانک‌ها و موسسات اعتباری خصوصی به سپرده گذاران توصیه کرد: به طور حتم سپرده گذاری نزد موسسات فاقد مجوز هیچگونه نظارت و امنینی نخواهد داشت اما اگر بانک یا موسسات دارای مجوز با مشکل احتمالی مواجه شوند، سپرده های تا صد میلیون تومان آن‌ها مورد تضمین صندوق ضمانت سپرده‌ها است و امنیت کامل دارد.

وی در ادامه تاکید کرد: اما سپرده‌گذاران باید به این نکته توجه داشته باشند که ادغام به نفع آن‌ها است و باید از این حرکت استقبال کنند زیرا این حرکت در راستای افزایش امنیت سپرده‌های آن‌ها است.

 


۲۸
Kuwait
۱۳۹۶-۰۳-۲۸ ۱۵:۲۴:۱۹
بانک مهر ادغام نمیشه (109029)
 
مهرداد رحیمی
۱۳۹۶-۰۳-۲۸ ۱۹:۱۲:۱۵
ادغام چند موسسه باعث کم شدن هزینه های سرسام اورخواهد شد و نتیجه ان اعتماد سرمایه گذار به ان موسسه با مجوز از بانک مرکزی است و سرمایه افراد به خطر نخواهد افتاد من به عنوان یک سرمایه گذار که تمام سرمایه و اندوخته عمرم را در موسسه ثامن گذاشته ام با ادغام کاملا موافقم (109080)
 
ببب
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۹ ۰۹:۵۰:۵۶
اخر به چه قیمتی اون هم از جیب مردم بدبخت ؟؟؟؟ (109232)
 
۱۳۹۶-۰۳-۲۹ ۱۰:۲۷:۴۳
"ادغام موسسات مالی به نفع سپرده گذاران است"
اگه سپرده گذاران نخواهند منتفع شوند، کی را ببیندند؟؟؟
یه بار سپرده گذاران کاسپین منتفع شدند، خواهشا بیخیال بقیه بشید؟...
سپرده گذاران راضی نیستند شما اینقدر به زحمت بیفتید.... (109247)