۰
۴
اخبار بانک: یک کارشناس ارشد بودجه ریزی و اقتصاد گفت: پیش بینی می شود نرخ دلار در بودجه سال آینده سه هزار و 800 تومان و قیمت هر بشکه نفت 55 تا 60 دلار تعیین شود.
پیش بینی تعیین دلار 3800 تومانی و نفت 60 دلاری در بودجه 97
به گزارش اخبار بانک به نقل از تسنیم، موسی الرضا ثروتی نماینده سابق مجلس افزود: در حال حاضر وجوه حاصل از فروش نفت به داخل منتقل نشده بلکه به ازای دلارهای نفتی کالا به مملکت وارد می شود.

این نماینده سابق مجلس در ادامه با بیان اینکه در حال حاضر عمده واردات ایران از ناحیه صادرات نفت انجام می شود، اظهارداشت: صادرات نفت در دوران پسابرجام افزایش یافته ولی متاسفانه پول نفت همچنان به خزانه کشور بازنمی‌گردد.‌

عزت‌الله یوسفیان ملا نماینده مجلس دهم هم در مصاحبه با رادیو اظهار داشت: قیمت و میزان تولید نفت و همینطور نرخ ارز در بودجه سالانه کشور یک عدد فرضی است و متاسفانه به واقعیت نزدیک نیست. بدبختانه در کشور آمار و اطلاعات درستی در دست نیست تا بتوان عدد و رقم مربوط به نفت، ارز و سایر درآمدها را به معنی واقعی کلمه در بودجه سالانه کشور پیش بینی کرد.

وی ادامه داد: بطور کلی اعداد و ارقام درآمدهای کشور از قبیل فروش نفت، مالیات و غیره به واقعیت نزدیک نبوده بلکه همه مبتنی بر حدس و گمان است.

نماینده مردم آمل و عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی ضمن تاکید بر تقویت زیر ساخت های آماری در کشور گفت: آمار و اطلاعات صحیح مبنای تصمیم گیری درست در هر جامعه ای است.

وی همچنین با بیان اینکه تعیین قیمت ارز دستوری نیست بلکه مبتنی بر مکانیزم عرضه و تقاضا در بازار است، افزود: نرخ ارز از مولفه های تاثیرگذار در اقتصاد است.

یوسفیان ملا با اظهار اینکه تک نرخی شدن ارز در کشور ضرورت دارد، اذعان داشت: به رغم تمامی شعارها دولتمردان در ادوار مختلف طرح مزبور هنوز کلماتی از روی کاغذ به رفتاری عملی تبدیل نشده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به مقوله چابک سازی دولت اشاره کرد و گفت: متاسفانه هزینه جاری دولت روز به روز زیاد و زیادتر و در برابر هزینه های عمرانی کشور کم و کمتر می شود.

نماینده مردم آمل و عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی افزود: بدون شک کوچک سازی و چابک شدن بدنه دولت می‌تواند آثار مفیدی در اقتصاد کشور داشته باشد.

وی ضمن تاکید برکوچک‌سازی دولت و پررنگ کردن نقش بخش خصوصی در اقتصاد اظهارداشت: در حال حاضر ۹۰ درصد اقتصاد ایران در قبضه بخش دولتی است.

یوسفیان ملا یادآورشد: اقتصاد دولتی تاکنون برای هیچ کشوری سعادت، پیشرفت و تعالی به ارمغان نیاورده است.
مشاهده نظر مخاطبان
مرتضی
اقتصاد دولتی فقط در زمان رژیم قبل و دهه اول انقلاب در این کشور بوده است وپس از آن اقتصاد کشور دربست در اختیار بخش خصوصی بوده است وتمام سیاستهای دولت در اقتصاد را بخش خصوصی تعیین ومدیریت نموده است " اکنون نیز دولت کارمند سرمایه داران غیر دولتی است "
ادمی
Netherlands
خاک تویه سرتان ببین دولار چند است امروز ۴۱۷۲تومان.
خيلى خوب و عالى
فقط تاسف. به لطف کارشناسانی مثل شما پول ما بی ارزشترین پول جهان شده. خوب اگه به مقایسه تورم کشور با تورم جهانی باشد که پس تمام کشورهای همسایه ما تورم حداقل 3 تا 9 درصد دارند ولی سی چهل ساله ارزش پول ملی انها ثابت مانده.
تازه ترین اخبار