۰
۴
اخبار بانک: مدیرعامل بانک صادرات از۱۰ برنامه راهبردی در این بانک زیانده بورسی خبر داد اما مانند گذشته از توضیح در مورد برگزاری مجمع به تاخیر افتاده و توقف 16 ماهه نماد در بورس خودداری کرد.
عدم توضیح مدیر عامل بانک صادرات درباره مجمع و توقف 16 ماهه
به گزارش پایگاه خبری اخبار بانک، سیاوش زراعتی در همایش تبیین سیاست های اعتباری و حقوقی بررسی عملکرد 6 ماهه بانک صادرات و در جمع اعضای هیات مدیره، معاونان و مدیران بانک، 10 دستور کار از جمله کاهش مطالبات سمی و غیر جاری، تعیین تکلیف اموال مازاد، تغییر ترکیب منابع، ارتقاء بهره وری نیروی انسانی، ارائه خدمات نوین بانکی و تداوم فعالیت های بانک در حوزه اقتصاد مقاومتی را برای پیشبرد اهداف معرفی کرد.

وی کارنامه این بانک در 6 ماه نخست سال را موفق دانست و در مورد حرکت رو به جلو، قابل تحمل نبودن و ناخوشایندی مطالبات غیرجاری، پیگیری شخصی از مطالبات کلان، لزوم رعایت نرخ سود سپرده های بانکی و جذب سپرده ها، بهره برداری از سوپرمارکت های مالی در شعب، استفاده از ظرفیت خدمات متعدد بانکی برای فروش محصولات بیمه ای، بورسی و ... ، ارایه خدمات نوین الکترونیکی ، بهتر شدن فعالیت ها در نیمه دوم سال ، قابل قبول بودن عملکرد بانک در حوزه اقتصاد مقاومتی، اقدامات بزرگ برای حل مشکلات موسسات مالی زیانده و ... نکاتی مطرح کرد اما دریغ از یک جمله در مورد برگزاری مجمع به تاخیر افتاده سال مالی قبل و توقف 16 ماهه نماد در بورس.

همچنین حمید تهرانفر قائم مقام وی و نایب رئیس هیأت مدیره بانک صادرات، بزرگترین خطر برای یک موسسه مالی را ریسک نقدینگی دانسته و از مدیران بانک خواست تا وصول مطالبات را به طور جدی در دستور کار سرپرستی ها، ادارات و شعب قرار دهند.

این درحالی است که وی پیش از حضور در بانک صادرات معاون نظارتی بانک مرکزی بود، در مورد مطالبات به حق و به تعویق افتاده سهامداران حرفی نزد و فقط بر وصول مطالبات تاکید کرد. 

براساس این گزارش، زارعتی ، هیچ اشاره ایی به وضعیت برگزاری مجمع سالانه و اقدامات و برنامه های لازم برای بازگشایی نماد نکرد تا سهامداران پر تعداد "وبصادر" همچنان شاهد حبس سرمایه ها نزد این بانک 5.7 هزار میلیارد تومانی اما زیانده باشند و به روزهای نگرانی از آینده ایی مبهم اضافه کنند.


نکته جالب تر اینکه، وزیر اقتصاد چند وقت پیش از مدیرعامل بانک صادرات به علت کمک این بانک به مناطق سیل زده استان های آذربایجان شرقی و غربی تقدیر و تشکر کرد که در جای خود می تواند شایسته باشد، اما کاش در مورد وضیعت حضور در بورس "وبصادر" هم توضیحی می داد و تکلیفی و دستوری صادر می کرد.

با این اوصاف ، معلوم نیست کلاف سردرگم این بانک چه زمانی و چگونه باز خواهد شد و سهامداران آن که از اواخر سال گذشته با توقف نماد آن در بورس روبرو هستند، تا چه زمانی باید منتظر حداقل یک توضیح در مورد بازگشت "وبصادر" به بورس و برگزاری مجمع باشند؟

مشاهده نظر مخاطبان
کارمند
آیا میدانید چه بانکی را این مدیر تحویل گرفت و آیا میدانید چقدر زحمت کشیده تا به اینجا رسانده آیا میدانید چقدر افرادی را استخدام کردند که با رشته بانک مغایر بوده آیا رشته روانشناسی پرستاری شیمی و...باید استخدام بانک باشند یا در مکانهایی خود چرا و انواع این چراغها این آقا جلو بسیاری از کار ها را گرفته و یک انسان خوش نامی هم هست
سپاس
Germany
وقتی خودشان میفهمند تراز مالیشان منفی میباشد دیگه نمیخواد مجمع برگزار کنه هروقت مثبت شد برگزار میشه
سلام، همه ی بانک ها خدا کنه وضعشون بهتر بشه و کمک کنند به تولید واشتغال.چند وقته بانک صادرات تو وام دادن زیاد سخت نمیگیره که این از نکات متبته .حالا درسته سودش زیاده که همجا همینطوره.
سهامدار
در بانک تجارت هم که چندین سال است زیان بسیار سنگینی دارد مسولان بانک معادل چندین ماه در هر سال به مدیران وپرسنل پاداش تراز داده اند و الان هم دارند وام صوری خودرو با سود 10 درصد به مدیران و کارکنان خود میدهند در حالی که سهامداران این باتک نیز بیچاره شده اند در حالی که در واقع سپرده های مردم و سهامداران دارد به یغما میرود
تازه ترین اخبار