۰
گلدمن ساکس با اشاره به عدم تهدید بازار جهانی نفت در کوتاه مدت اعلام کرد: بدون حمایت سایر کشورها از آمریکا تولید نفت ایران به زمان تحریم‌ها که یک میلیون بشکه در روز بود، بر نمی‌گردد.

به گزارش پایگاه خبری اخبار بانک به نقل از رویترز، گلدمن ساکس اعلام کرد: در حالی که میزان تولید نفت منطقه کردستان عراق به دلیل مشکلات با دولت مرکزی در خطر است تنش‌ها بین ایران و آمریکا در طولانی‌مدت تهدیدی برای عرضه جهانی نفت خواهد بود.خطراتی که به بازار جهانی نفت بازگشته، قیمت جهانی را افزایش می‌دهد. از سوی دیگر جنگ در عراق هم عرضه نفت را تهدید می‌کند. 

در مورد مسأله ایران بسیار بعید است که تأثیر آنی و فوری بر تولید و عرضه نفت داشته باشد و ابهامات زیادی درباره معرفی تحریم‌های ثانویه آمریکا وجود دارد. در صورتی که این مسأله اتفاق بیفتد انتظار بر این است چندین صد هزار بشکه نفت صادراتی ایران در معرض تهدید باشد. بدون حمایت دیگر کشورها به نظر می‌رسد بسیار بعید است تولید نفت ایران به رقم یک میلیون بشکه‌ای زمان تحریم‌ها برگردد. 

در مسأله کردستان هم تولید 500 هزار بشکه نفت این منطقه در خطر است. در صورتی که تنش‌های موجود بین دو منطقه برطرف نشود بر قیمت جهانی نفت تأثیر جدی خواهد داشت.

تازه ترین اخبار