۰
۱
شنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۴۷

واکنش اولیه بورس ایران به مواضع ترامپ

اخبار بانک: بورس ایران در واکنش به مواضع خصمانه ترامپ و اعلام عدم پایبندی به برجام ، با رشد شاخص در ۴۵ دقیقه اول معاملات روبرو شد.
واکنش اولیه بورس ایران به مواضع ترامپ
به گزارش اخبار بانک، در پی اعلام مواضع خصمانه ترامپ و اعلام رسمی عدم پایبندی به برجام، بورس ایران مانند سال های گذشته و هنگام اعمال تحریم های جدید عمل کرد و واکنش اولیه مثبتی نشان داد. به طوریکه قیمت سهام اکثر شرکت ها سبز و مثبت بود.

براساس این گزارش، درحالی برخی فعالان بازار سرمایه نگران ریزش قیمت ها و متغیرها بعد از مشخص شدن رای ترامپ در مورد برجام بودند که مانند قبل با روشن شدن تصمیمات و رفع ابهامات و احتمالات، بازار سهام با شرایط بهتری روبرو شد و در همان آغاز معاملات امروز نشان داد واهمه ایی از اتهامات تکراری آمریکا و ترامپ ندارد که برخلاف مفاد قرار داد سازمان ملل و دیگر طرف های حاضر در مذاکرات عمل کرده است.

به این ترتیب، در همان 45 دقیقه اول معاملات امروز بورس ، افزایش قیمت سهام شرکت های ملی مس، فولاد مبارکه ، سایپا، آلومینیوم ایران ، پالایشگاه تهران ، پارس خودرو ، ایران خودرو ، های وب و ... زمینه ساز رشد شاخص شد تا این متغیر با افزایش 287 واحدی در عدد 85 هزار و 31 واحدی قرار گیرد و به راحتی کانال از دست رفته 85 هزار تایی را هم فتح کند.

حجم معاملات هم با داد و ستد 21.6 میلیارد تومانی بیش از 105 میلیون سهم همراه شده است.

با این اوصاف ، انتظار می رود در صورت ادامه حمایت حقوقی ها از بازار و همچنین اعمال تصمیمات درست و منطقی دولت و تداوم حمایت های اروپا از ایران و برجام، روند صعودی اما آرام بازار سهام در روزهای آینده هم تکرار شود. در این میان باید منتظر روزهای آینده و وضعیت دلار و قیمت های جهانی نفت و دیگر محصولات بود.

مشاهده نظر مخاطبان
علي
Russian Federation
حمايت اروپا مهم است. و بايد ارتباط ما با اروپا بهتر شود.
تازه ترین اخبار