۰
۱۸
چهارشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۵۰
با وجود عدم تکمیل فرآیند ارزیابی و انتقال دارایی صورت گرفت؛

کمک بانک آینده برای پرداخت سپرده‌های تعاونی‌ افضل توس

اخبار بانک: بانک مرکزی اعلام کرد: بانك آینده با هدف مساعدت به هموطنان عزیز و دارندگان سپرده‌های خرد در تعاونی‌ منحله افضل توس، سپرده‌های تا سقف ۳۰ میلیون ریال را به رغم عدم تکمیل فرآیند شناسایی، ارزیابی و انتقال دارایی‌های آن تعاونی‌ها، از محل منابع خود پرداخت می‌کنند.
کمک بانک آینده برای پرداخت سپرده‌های تعاونی‌ افضل توس
به گزارش پایگاه خبری اخبار بانک، بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در اطلاعیه رسمی خود آروده است؛ براساس قانون تنظیم بازار غیرمتشکل پولی مصوب سال ۱۳۸۳ و آیین‌نامه اجرایی این قانون مصوب سال ۱۳۸۶ و مصوبه ۲۷ اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۰ شورای پول و اعتبار، اقدامات لازم برای ساماندهی بازار غیرمتشکل پولی از جمله تعاونی‌های اعتبار را از سال‌های گذشته در دستور کار قرار داده است. همچنین در قوانین اخیر از جمله قانون احکام دائمی و قانون برنامه ششم توسعه بر همکاری سایر نهادهای مسئول با بانک مرکزی برای انجام این وظیفه به نحو احسن تاکید شده است.

در این راستا با هدف تکمیل فرآیند ساماندهی تعاونی های اعتبار غیرمجاز و تعیین تکلیف سپرده سپرده‌گذاران، مدیریت دارایی‌ها و بدهی‌های تعاونی‌های اعتبار غیرمجاز منحله افضل توس به بانک آینده در دستور کار قرار گرفته و براساس تایید شورای پول و اعتبار، تحقق موضوع مجدانه در دست پیگیری است.

شایان ذکر است از جمله عوامل اصلی برای پاسخگویی به سپرده‌گذاران تعاونی‌های اعتبار غیرمجاز منحله افضل توس، تکمیل فرآیند شناسایی، ارزیابی دقیق و انتقال دارایی‌های این تعاونی‌ها با هدف احقاق حداکثری حقوق سپرده‌گذاران تحت نظر مراجع قضایی و بانك مركزی به بانک آینده است.

بدیهی است مسئولیت بانک آینده در پاسخگویی به سپرده‌گذاران این تعاونی‌ها، صرفا محدود به میزان دارایی‌های شناسایی و ارزیابی‌شده و انتقال‌یافته به بانك آینده خواهد بود و براساس قانون برنامه ششم توسعه، مسئولیت ایفای تعهدات و پرداخت بدهی‌های مؤسسات مذکور بر عهده سهام‌داران، مدیران و مسئولین مربوطه است.

در این رابطه تصریح می‌شود به رغم عدم تکمیل فرآیند شناسایی و ارزیابی و انتقال دارایی‌های تعاونی‌های یادشده به بانک آینده و عدم مسئولیت قانونی این بانک در قبال سپرده‌گذاران تعاونی‌های منحله افضل توس، مع‌الوصف بانک آینده در اقدامی پسندیده و صرفا با رویکرد مساعدت به هموطنان عزیز و سپرده‌گذاران خرد، پرداخت سپرده‌های تا سقف ۳۰ میلیون ریال در دو تعاونی منحله را از محل منابع خود آغاز کرده‌ که بانک مرکزی از این اقدام و مسئولیت‌پذیری، تقدیر و تشکر می‌کند.

همچنین پرداخت‌های آتی، مستلزم تکمیل فرآیند شناسایی، ارزیابی و انتقال دارایی‌ها و اموال هریک از تعاونی‌ اعتبار افضل توس به بانک آینده است تا متناسب و به میزان آن، سپرده سپرده‌گذاران پرداخت شود.

به گزارش اخبار بانک، همانطور که این اطلاعیه رسمی نشان می دهد بانک آینده از منابع خود اقدام به پرداخت وجه تا 3 میلیون تومان کرده است و به نوعی می توانست همین مبلغ را تا زمان شناسایی و انتقال دارایی های تعاونی افضل توس پرداخت نکند.

با توجه به این مسایل و زمان بر بودن شناسایی و انتقال دارایی های افضل توس به بانک آینده، صبر و تحمل از سوی سپرده گذاران افضل توس کمک شایانی به تسریع این روند خواهد کرد.

مراجعه و تجمعات احتمالی سپرده گذاران افضل توس در مقابل برخی شعب بانک آینده که هیچگونه ارتباطی به مشتریان و خود بانک هم ندارد تنها به اتلاف وقت مسوولان این بانک در روند کار طبیعی منجر خواهد شد.
مشاهده نظر مخاطبان
با سلام
ما بعنوان سپرده گذار(چه افضل و یا چه آرمان وحدت...)از طرح ساماندهی استقبال میکنیم منتهی مشکل از آنجا شروع میشود که این فرایند طولانی میگردد. بخصوص برای سپرده های بالا که اتفاقا اینهاگرفتارترند وبعضا با این سپردها خانواده هایی را حمایت میکردند. ما درخواستمان از مسئولین تسریع در این امر هست. بخصوص بعضی از سهامداران این موسسات خود ماشاالله بانک سیار هستند.
سامی
واقعا بانک آینده در مورد افضل توس بررگواری کرده اما کیه که قدر بدونه.
تشکر آینده
سپرده گذار
بانک آینده می بایست طی یک اطلاعیه از سپرده گذاران افضل می خواست که در بانک آینده افتتاح حساب کنند و بعد اقدام به انتقال مبلغ سپرده ها به حساب سپرده گذاران در بانک آینده می کرد تا خیال مردم راحت شود و بعد بتدریج حسابها را آزاد می کرد.
United Kingdom
با این شرایط ما مانند کاسپین به پول خودمان نمیرسیم اقای سیف مردم گرفتارند
اگر مسئولی و مسلمانی در این کشور پیدا میشه فکری هم به حال موسسات 8 گانه تجمیعی در کاسپین بکنه اگر بعد از سه سال اموال شناسایی شده، اگر هم تا حالا شناسایی نشده احتمالا دیگه شناسایی نشه
سپرده گزار افضل توس
کسی نشنیده رقم بعدی اطلاعیه حدودا از چقدر شروع میشه؟
Germany
من شنیدم تا سه میلیون و پونصد را از اول آذر میدن
ماشاءالله بانک آینده.
دوستان هوچی گری نکنید بذارید همه چیز روال عادی خودشو طی کنه
رضا
اعتراضات به بانک اینده نیست و از بانک اینده متشکریم ولی به ما سپرده گذاران هم حق بدین زندگی مون به مشکلات عدیده ای خورده برای اموراتمون به هرکسی رو انداختیم دیگه خجالت میکشیم خودتونم مرد هستین میفهمین چقد سخت شرمنده این و اون شدن و حرف شنیدن..................
نه تفریط سالهای متمادی بانک مرکزی در ولنگاری مالی موسسات ، نه افراط این روزهایش که بجای حل مسئله آنرا منحل میکند!
مشتری بانک آینده
Romania
درود بر بانک آینده
بانک آینده بهترین بانک از لحاظ خدمات دهی به خصوص خدمات مجازی به مشتریان در سطح شبکه بانکی هستش.
اخبار بانک
یه خبری هم از اعتراضات مردم بخصوص در اهواز که امشب غوغا کردن گزارش بنویسید. آیا دولت مردان صدای مردم را هنوز نشنیده اند؟
نادرشاه حسینی
من 550میلیون گذاشتم موسسه افضل توس پولم مال مردمه خدا شاهده چک حامل داده ام ازروی آشنای رئیس شعبه آقای شاه علی تکلیف من چیه 3میلیون یعنی چه کی می اره 3میلیون بزا ره موسسه برای سود تکلیف 550میلیون من کی روشن می‌شود
سپرده گذار سابق
سه ماه زمان کم نبوده؟
مگه اموال کجا هستند که باید شناسایی شوند؟
در کاسپین یکسال زمان برد ولی هنوزم میگن که شناسایی و ارزیابی نشده!
این چطور بانکداری هست توی ایران؟
پول مردم را بلوکه میکنند و سود پرداخت نمی کنند و دست آخر از اصل پول هم برمیدارند و مالباخته اعلام می کنند.
من هرگز سپرده باز نخواهم کرد و فقط دلار میخرم.
والسلام
باسلام دیشب به تاریخ 19 مهر 96 مردم اهواز در اعتراض به نحوه ساماندهی موسسات(ارمان وحدت)تظاهرات گسترده ایی در سطح شهر انجام دادن. آقای جوادی در سوال خبرنگار گفتند که تاکنون نزدیک 20 درصد از اموال به ملل منتقل شده و اموال دانه درشت هنوز دست سهامدارانه و باید منتقل بشه(البته ظاهرا شناسایی شده فقط انتقال) حال سوال اینجاست این اموال هست شناسایی شده خوب سهامدارها هم که هر کدام یک بانک سیار هستند چرا کار را تسریع نمیکنند؟ مردم تاکی باید صبر کنند؟
این یعنی چی که میگن باید ارزیابی بشه ؟
مگه از مرداد تا حالا ارزیابی نشده ؟
بابا مردم گرفتارن این پول حساب باز کردن
کسی پولشو توی موسسه میزاره و میخواد یه ذره سود بیشتر بگیره یعنی اینکه گرفتاربوده ، حالا هی شما دولت مردا فقط تلف کنید تا مردم کلن بدبخت شن
دستمیزاد ،
متاسفانه اعتماد مردم از سیستم بانکی سلب شده واین ضربه جبران ناپذیری برای اقتصاد کشور هست واین بی اعتمادی مسئولین با هر هزینه ایی حل کنند ارزش دارد ولی چرا اینکار را نمیکنند نمیدانم. شاید...
انگار مسئولین فکر میکنن اقتصاد مقاومی به اینها جواز دستبرد به اموال و حسابهای بانکی و دارایی های مردم را داده است. واقعا جای تاسف دارد. کجا زندگی میکنیم اصلا قابل هضم نیست مردم شب بخوابند و فردا بلند شوند ببینند نمیتوانند پولشان را از موسسات و بانکهایی که سالهاست با تابلوی و تبلیغات کار میکند را بردارند. جالب اینجاست هنوز هم این موسسات باز و کارمندهاش و مدیرانش بدون اینکه ذره ایی به روی مبارکشان بیارند کار میکنند.
تازه ترین اخبار