۰
۱۸
سه شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۱۳
دادستان تهران:

وجوه سپرده‌گذاران کاسپین تا مبلغ 200 میلیون تومان پرداخت می شود

جعفری دولت‌آبادی خطاب به مسئولان سیستم بانکی کشور اظهار داشت: وظیفه بانک مرکزی نظارت بر سیستم مالی کشور شامل بانک‌ها، صندوق‌ها و موسسات پولی، مالی و اعتباری است و این نظارت باید هم در مرحله اعطای مجوز و هم حین فعالیت موسسه تداوم داشته باشد و مردم نمی‌پذیرند موسسه‌ای سال‌ها فعالیت مالی نماید و پس از جذب وجوه هنگفت مردم و توقف فعالیت‌هایش، اعلام شود فعالیت فلان موسسه غیرمجاز است.
وجوه سپرده‌گذاران کاسپین تا مبلغ 200 میلیون تومان پرداخت می شود
به گزارش اخبار بانک به نقل از فارس، دادستان تهران ضمن تبریک و گرامی‌داشت هفته ناجا و با اذعان به این که نقش ناجا در تامین امنیت عمومی و اجرای دستورات قضایی ممتاز است، ابراز امیدواری کرد که حلول این هفته برای فرماندهان و ماموران ناجا پر خیر و برکت باشد.

دکتر جعفری دولت‌آبادی با اشاره به این که ظرف شش ماه گذشته تجمع‌های اعتراضی متعددی در رابطه با این موسسات در سطح کشور برگزار شده است، این امر را موید درگیر بودن بخش عمده‌ای از مردم با موضوع دانست.

دادستان تهران اظهار داشت: مردم باید وجوه خود را در مؤسساتی سپرده‌گذاری نمایند که معتبر و دارای مجوز بانک مرکزی باشد و این موسسات وعده سود غیرمتعارف که فراتر از مصوبات قانونی است را ندهند.

وظیفه بانک مرکزی نظارت بر موسسات مالی است

جعفری دولت‌آبادی خطاب به مسئولان سیستم بانکی کشور اظهار داشت: وظیفه بانک مرکزی نظارت بر سیستم مالی کشور شامل بانک‌ها، صندوق‌ها و موسسات پولی، مالی و اعتباری است و این نظارت باید هم در مرحله اعطای مجوز و هم حین فعالیت موسسه تداوم داشته باشد و مردم نمی‌پذیرند موسسه‌ای سال‌ها فعالیت مالی نماید و پس از جذب وجوه هنگفت مردم و توقف فعالیت‌هایش، اعلام شود فعالیت فلان موسسه غیرمجاز است.

دادستان تهران اقدامات قضایی در خصوص موسسات مالی و اعتباری غیرمجاز را در دو بخش حمایت‌ها و مقابله با متهمان قابل توجه خواند و تاکید نمود که دادستانی به رغم آن که وظیفه مقابله با جرم و مجرمان را بر عهده دارد، اما در حمایت از سپرده‌گذاران نیز اقدام نموده و از جمله در خصوص موسسه ثامن الحجج، بخشی از وجوه مردم مسترد شده است.

جعفری دولت‌آبادی پیرامون اقدامات دادستانی در خصوص موسسه کاسپین که جایگزین موسسه مالی اعتباری فرشتگان با 4 هزار میلیارد تومان کسری گردیده، اظهار داشت: بانک مرکزی با همکاری دستگاه قضایی اقدامات خوبی انجام داده و سپرده‌های تا 100 میلیون تومان پرداخت شده و به علاوه وجوه سپرده‌گذاران تا مبلغ 200 میلیون تومان نیز پرداخت خواهد شد.

لزوم تشدید نظارت بر موسسات مالی

دادستان تهران راهکار اصلی در برون‌رفت از مشکلات ناشی از عملکرد موسسات مالی را دقت عمل بانک مرکزی در اعطای مجوز و تشدید نظارت‌ها به نحو مستمر دانست و با اشاره به لزوم به‌کارگیری سپرده‌ها در امر تولید و اشتغال، خطاب به مردم توصیه نمود: فریب هر مؤسسه‌ای که بیش از میزان مصوب بانک مرکزی سود پرداخت می‌نماید را نخورند و مردم همکاری کنند و این گونه نباشد که با فروش اموال و حتی منزل خود، به امید دریافت سود بالا، وجوه را در مؤسسات غیرمجاز سپرده‌گذاری نموده و در نهایت از قوه قضاییه مطالبه وجوه نمایند.

جعفری دولت‌آبادی در خصوص نحوه پرداخت وجوه سپرده‌گذاران مؤسسه فرشتگان، اظهار داشت: مرجع قضایی مکلف است طبق قانون به همه غرما به نسبت مساوی پرداخت نماید اما با توجه به ضرورت، مقرر گردیده است تا مبالغ نازل‌تر پرداخت شود و با این وصف وجوه سپرده‌گذاران کلانِ این مؤسسه باید از طریق فروش اموال آن تأمین و مسترد شود.

هشدار دیگر دادستان تهران به مدیران و مسوولان موسسات مالی و اعتباری بود که در این راستا اظهار داشت: موسساتی که پا به عرصه فعالیت می گذارند، بدانند که اموال مردم در دست آنان امانت است؛ لذا این گونه نباشد که اموال را به نام زن و فرزند و اقوام خود نمایند تا قوه قضاییه سال‌ها به دنبال کشف اموال باشد و مردم از وجوه خود محروم شوند.

تداوم مبارزه با فساد اقتصادی  

جعفری دولت‌آبادی به موضوع مبارزه با فساد اقتصادی پرداخت و با تاکید بر این که این مساله از اولویت‌های قوه قضاییه محسوب می‌شود، افزود: مبارزه با فساد اقتصادی تداوم خواهد یافت و این مبارزه نباید با تبعیض همراه باشد و هر کس رانت‌خواری کند و مرتکب فساد اقتصادی شود، تحت تعقیب قضایی قرار خواهد گرفت.

دادستان تهران پیرامون اقدامات دستگاه قضایی در مبارزه با فساد اقتصادی اظهار داشت: این افتخاری است که در مقایسه با دوره‌های گذشته، امروزه نبض مبارزه با فساد در دستگاه قضایی می‌تپد. این مبارزه ادامه خواهد یافت و شایعات، دروغ‌پردازی‌ها و تخریب‌ها بی‌تاثیر است، رانت‌خواران و مجرمان اقتصادی باید بدانند که قوه قضاییه در مبارزه با آنان مصمم است.
مشاهده نظر مخاطبان
بهنام
Italy
الان منی که ۶۰ ت دارم هنوز حسابم وارد کاسپین نشده چه کنم ؟
خیلی ها مثل من همین مشکل دارن حساب هایشان زیر ۱۰۰ و با زیر ۲۰۰ ت هست و هنوز تکلیف حساب هایشان مشخص نشده .
البته از قبل معلوم هست که سود ۲۰ ماه کم می کنن که نمیدونم این ظلم چطوری میتونن در حق شهرونداشون داشته باشن .
Germany
سود بالا باعث کسری شده بعضی انقد خودخواهن که میگن به ما اصل و سود بالا رو بدین به باقیه هیچی نرسید فدای سرم !اینکه نشد حرف .
اون موقع که سرمایه های مردم جذب میکردن فکراین روزانبودن،یاهمین طوری بانک تاسیس کردن
الناز
همه صحبت ها راجع به فرشتگان هستش. مگه کاسپین از 8 تعاونی تشکیل نشده است. مسئولین به مردم یاد می دهند که اگر میخواهید به حق خود برسید باید جنجال و سروصدا کنید
خواهشمندم این مطلب را که البته مقرر شده بود که تمامی کسانی که در بانک سپرده گذاشته اند حتی تا میلیاردها تومان، فقط تا ۲۰۰ میلیون تومان بگیرند نه اینکه افرادی که تا ۲۰۰ میلیون سپرده گذاشته اند.
درشت تر کنید تا خوب چشمان این موسسه ببیند و جای ابهام دیگر نباشد .
سپرده گذار کاسپین
ما که سپرده ما با سودش شده بالای 200 میلیون تومان چه تکلیفی داریم؟؟؟؟؟!!!!!!!
اینقدر مردم را روانی نکنید. بخدا این پل ما با هزار زحمت و بخور و نمیر بدست آمده و پول دزدی، اختلاس و بادآورده دولتی نیست که اینجوری دارید واسه ما تصمیم میگیرید. یکم به مردم احترام بزارید و این سپرده گذاران که بالای 2 میلیون نفر هستند را بحساب بیارید. مواظب باشید که این مردم هستند که شما هستید.
علی
بانک مرکزی باید نظارت همه جانبه نماید و درقبال اعطای مجوز مسوول سپرده های مردم میباشدبانک مرکزی طوری عمل کند که هیچ موسسه ای بخود اجازه سواستفاده از اموال مردم راندهد و درعین حال باید موسسات و بانکها رقابتی باشند و نرخ دستوری منجر به بحران اقتصادی خواهدشد نباید بانکها و شرایط حاکم بر اقتصاد خود را با اروپا مقایسه کنیم و نرخ سود جامعه آنها را در اینجا اعمال کنیم.کاهش دستوری سود هیچوقت موجب اشتغال و تولید نخواهدشد بلکه سرمایه به سمت طلا و سکه و دلال بازی و واسطه گری میرود و دوباره به بانکها برخواهدگشت.
بابایی
تکلیف ما سپرده گذاران ثامن چی میشه،به خدا بی انصافیه،حداقل یک اطلاع رسانی کنید مردم بفهمند باید چه گلی بر سر بگیرند
لطفا يه گلى هم به سر موسسه ورشكسته ثامن بكنيد، هرروز براى گرفتن پولمون داريم التماس و گدايى مى كنيم ، خدا را خوش نمياد
چقدر بلا تکلیفی ثامن پس کی میخواهد شرایط درست شه
احمدازاتباع خارجي
Kuwait
باعرض سلام
شماتقريبا بهمه سپردگان ثامن الحجج مقداري پول سپردشان داديد ولي بنده كه نزيك يك مليارد تومان سپرده دارم درموسسه ثامن الحجج(ع) تاهنوز يك ريال نگرفتم خداخوشش نمياد 4بارسفركردم ايران وكلي خرج كردام ولي هنوزجوابي نيست اين حق الناس است ومن هم ازحقم تنازل نميدهم وازمسؤلين محترم ميخاهم كه حقم برگردد
سپرده گذار وگیرنده تسهیلات
اعلام شده پرداختیها از روز پنجشنبه یعنی 7/13 بنا به دستور مقام قضایی آغاز شده درصورتیکه در شهرستانها خبری از این موضوع نیست لطفا درمورد تسهیلات دریافتی نیز تکلیف ما را مشخص کنید .
اخه چرا تکلیف همه را مشخص نمیکنید. اونی که پول بیشتری داره حقش که بیشتر خوب تا 200 بدید بفیه را هم براشون سپرده باز کنید. مردم تا اخر از حقشون نمیگذرن
Iran, Islamic Republic of
باید به تمام سپرده گذاران تا 200 تومان بدهند تا خدودی عدالت رعایت شود
سپرده گذار بدبخت شده ی کاسپین
بگرییند پول مردم بی گناه رو پس بدید چقد بی وجدان هستید متوجه نمیشید مردم مشکل دارند بانک مرکزی تا کی میخاد پول مردم تو حساباش باشه سودشو ببره مردم تا کی شما وبی برنامه بودنتونو تحمل کنند
سپرده گذار
امروز دوشنبه یعنی سومین روز از هفته ایست که قول پرداخت دادید حداقل برای حرف خودتان ارزش قائل بشید.شما خودتان را هم قبول ندارید.چه توقع دارید از مردم.به هرحال خدا ازتون نگذره.وبه روز سیاه بشینین که زندگی مردم رو داغون کردین.
ل
Romania
چرا از ثامن الائمه هیچی نمیگید؟
مالباخته
Russian Federation
تکلیف ثامن چی شد؟
تازه ترین اخبار