۰
۶
پنجشنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۲۴

احتمال بازگشت مالکیت سهام عدالت به دولت

اخبار بانک: رئیس سازمان خصوصی‌سازی گفت: اگر مشمولین مبلغ مابقی سهام خود را نپردازند، سهام آنها پس از اتمام مهلت مقرر به مالکیت دولت خواهد رسید.
به گزارش اخبار بانک، میرعلی اشرف پوری حسینی رئیس سازمان خصوصی سازی در برنامه چوب خط شبکه افق  در مورد آخرین وضعیت پرداخت سهام عدالت،  اظهار داشت:  از اول مرداد تا پایان اسفندماه شرکت‌های سرمایه پذیر موظف به پرداخت سودهای مربوط به سهام عدالت به سازمان خصوصی سازی بوده و سازمان خصوصی سازی موظف به پرداخت آن به سهام داران است.

وی  با بیان اینکه از اول مردادماه سازمان خصوصی‌سازی آمادگی دریافت سود سهام و پرداخت آن به مشمولین را داشته است، گفت: اگر اول مردادماه همه سود به سازمان خصوصی سازی واریز می‌شد سازمان خصوصی سازی قادر به پرداخت به موقع آن بود.

رئیس سازمان خصوصی سازی با بیان اینکه تا کنون تنها ۵۰۰ میلیارد تومان به حساب سازمان خصوصی سازی برای پرداخت سهام عدالت  واریز شده است گفت:  شرکت ها ۵ ماه دیگر فرصت قانونی برای پرداخت دارند.

وی با بیان اینکه ۴۷ میلیون سهام گیرنده دهک بندی شده اند و پرداخت ها با توجه به واریزهای صورت گرفته به صورت هدفمند بر اساس اولویت به سهام گیرندگان داده می شود ،گفت: پرداخت ها از دهک های پایین شروع می شود.

پورحسینی با بیان اینکه  از ابتدا نیز قرار بود  شروع پرداخت ها از اواخر شهریورماه باشد، نه اینکه ما در آن تاریخ تمام سود سهام را به همگی پرداخت کنیم، گفت: پرداخت ها ممکن است تا پایان فروردین سال ۹۷ طول بکشد.

وی با بیان اینکه سود کنونی سهام عدالت بین ۱۳ تا ۱۵ بوده است و برای سال مالی آتی ممکن است این مقدار افزایش یافته و یا کاهش یابد گفت: اگر مشمولین مابقی سهام خود تا یک میلیون تومان را نپردازند، تنها به اندازه همان میزان کنونی سهام خود سود دریافت می کنند و باقی سهام پس از اتمام مهلت مقرر (پایان مهرماه) به مالکیت دولت خواهد رسید.

رئیس سازمان خصوصی سازی با بیان اینکه اگر یکی از مشمولین فوت کرده باشد حق سود سهام وی با وراث خواهد بود ، اظهار داشت: وراث حتما باید گواهی حصر وراثت داده باشند و پس از اعلام سازمان خصوصی سازی مدارک را تحویل این سازمان داده تا سود متوفی را در اختیارشان قرار دهیم.

مشاهده نظر مخاطبان
ناصر
مردم نون شب ندارن بعد دولت میخواد 500 هزار تومنم ازشون بگیره!
500 هزار مابقی سود رو بده اونوقت کل سهامت 100 هزار هم ارزش نداره !!!

نه سود خواستیم نه پولی داریم که مابقی رو بدیم ، نخواستیم
سهام دولت نه سهام عدالت
از این جیب به اون جیب به کام دولت به اسم مردم
علي
United Kingdom
سال ٨٦ اينها سهام عدالت دادن به مردم يعني تا الان ١٠ سال كه ميشه ١٠x١٢=١٢٠ ماه سود ١ ميليوني كه اينها ميخوان بدن رو اگر ١٥٪؜ حساب كنيم ميشه : ١٠٠٠٠٠٠x١٥➗١٠٠=١٥٠٠٠٠
ميشه سالي ١٥٠ هزار تومان حالا ١٠ سال رو كه بخوايم حساب كنيم ميشه ١٥٠٠٠٠x١٠=١٥٠٠٠٠٠
يعني بايد به ما يك ميليون و پانصد هزار تومان به ما بدن براي يك ميليون
ان وقت ميخوان ٤٦٠ تومان به ما بدند. حالا جالب تر اينجاست كه ميگن بيايد ٥٠٠ هزارتومان ديگه بديد به ما
انصافاً مردم رو چي حساب ميكنن اين ها
مجید
دولت از کی تا به حال کاسب شده خواهش می کنم
میزان پولی را که در موقع تحویل سهام از مردم گرقته اید اعلام کنید انقدر با مردم بازی نکنید
تازه ترین اخبار