۰
۳۱
چهارشنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۱۹
رفع توقیف بخشی از خطوط اعتباری بانک مرکزی برای پرداخت بدهی سپرده‌گذاران

روند تامین سپرده‌های سپرده‌گذاران کاسپین تسهیل می‌شود

اخبار بانک: یک عضو شورای پول و اعتبار از رفع توقیف بخشی از خطوط اعتباری بانک مرکزی برای پرداخت بدهی سپرده‌گذاران کاسپین خبر داد و گفت که این کار روند تامین سپرده‌های سپرده‌گذاران کاسپین را تسهیل می‌کند.
روند تامین سپرده‌های سپرده‌گذاران کاسپین تسهیل می‌شود

به گزارش اخبار بانک، محمدرضا تابش در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به برگزاری یک‌هزار و دویست و سی و هشتمین جلسه شورای پول و اعتبار، گفت: در این جلسه دستورالعمل قوانین و مقررات موسسات اعتباری به تصویب رسید. همچنین بازنگری دستورالعمل ناظر بر ضمانت‌نامه بانکی به بحث گذاشته شد و چون اعضاء در خصوص نحوه‌ی صدور ضمانت‌نامه و تامین وثایق لازم نکته‌نظرات متفاوتی داشتند ادامه رسیدگی  به جلسه بعد موکول شد.

وی ادامه داد: در این جلسه همچنین دکتر نیلی به عنوان عضو جدید شورای پول و اعتبار سوگند یاد کرد و در ادامه بحث مفصلی پیرامون چگونگی فعل و انفعالات اتفاق افتاده در برخی موسسات فاقد مجوز و یا دارای مجوز که دچار بحران شده‌اند، انجام گرفت و اعضا نکته‌نظرات خویش را پیرامون چگونگی تامین سپرده‌های مردم بیان کردند.

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با بیان این‌که در این جلسه بحث مدیریت بانک مرکزی در کمک به حل مشکل و اعطای خطوط اعتباری مطرح شد، گفت: برای نظارت بر فروش اموال و املاک این قبیل موسسات و چگونگی صرف آن جهت تامین سپرده‌های مردم، قرار شد هیاتی مرکب از نمایندگانی از هیات تسویه فرشتگان، هیات‌مدیره کاسپین، نماینده بانک مرکزی، نماینده دادستانی، نماینده وزارت اقتصاد و دارائی و دو تن از نمایندگان مجلس شورای اسلامی تشکیل شود.

به گفته تابش، همچنین دادستان کل اعلام کرد، با پیگیری‌های انجام شده کلیه مبالغ خطوط اعتباری که توسط بعضی محاکم قضایی توقیف شده بود، آزاد شده که روند تعیین‌تکلیف سپرده‌گذاران تا مبلغ 100 میلیون تومان و همچنین پس از آن تا 200 میلیون تومان کاسپین را، تسهیل خواهد کرد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: مقرر شد فعلا بخشی از سپرده‌های مردم از محل خطوط اعتباری بانک مرکزی که در قبال قیمت‌گذاری و فروش اموال و املاک این‌گونه موسسات اعتباری تامین می‌شود، پرداخت گردد و در مراحل بعدی در صورت لزوم مجلس و دولت راجع به چگونگی تامین خسارات‌ سپرده‌گذاران تصمیم بگیرند.

مشاهده نظر مخاطبان
بهنام
Italy

اعمال ماده ۲۳۶ جوابش چی شد هیچی فقط ۲ ماه حساب ها بستن ، جواب قوه قضایه چی شد برای تخلفات بانک مرکزی هیچی .
الان میگن ۱۰۰ تا ۲۰۰ میلیون هم تکلیفشون مشخص شد . پس منی که ۵۰ ت دارم ولی هنوز حسابم از کاسپین سفید به کاسپین نارنجی نرفته جی میشه ؟
واقعا برای خودم متاسفم که به مجوز بانک مرکزی اعتماد کردم
جهان سومی
باید رفت و در تجمع بلوارکشاورز شرکت کرد وگرنه نصف پولامون رفته......

غیراز تجمع و تحصن هیچی جواب نمیده...
United States
اینقدر بانک مرکزی از خط اعتباری صحبت نکند . خط اعتباری نام دیگر وام 32 درصدی است که بانک مرکزی به موسسه کاسپین می دهد و اصل و سود ان را از همین سپرده گذاران پس خواهد گرفت و برای اطمینان از برگشت این رقم تمامی املاکی را که به یک ششم و یا حداکثر یک دوم قیمت واقعی خود ارزشگذاری شده اند را به عنوان وثیقه بر می دارد و احتمالا مالک تمام این املاک متعلق به سپرده گذاران خواهد شد.
امید سپردگذاربدرتوس
سپردگذار بدر توس استان خراسان رضوی شهر ستان سبزوار هستم​ درست ۳سال که موسسه کاسپین پول سپرده ما رامسدودکرده وبرای اجاره خانه وبیماریم از پدر و مادرم پول قرض گرفته ام در ضمن بعلت استراس زیاد به بیماری سرطان خون متداول شدم تو راخدا کمکمان کنید
Iran, Islamic Republic of
خب خدا را شکر رفع توقیف حسابهای کاسپین صورت گرفته پس حالا لطفا هر چه سریعتر جدول زمانبندی پرداخت سپرده های مردم را تا مبلغ 500 میلیون را بدهید تا کی حرف و خرید زمان ؟؟؟؟؟؟؟؟؟//
غارت زده
United States
ما که زیر 200 میلیون هستیم هنوز نگرفتیم . فقط تو دفترچه وارد کردند ولی به حسابمون نریختن پولها رو .
United Kingdom
من زیر پنجاه هستم هنوز نگرفتم.
Iran, Islamic Republic of
تا مبلغ 500 را بدهند !!!
شما لطفا برای دیگران تعیین تکلیف نکن
بایستی طبق قانون تکلیف همه سپرده ها با هر مبلغی مشخص شود.
تمیزی
United Kingdom
هوا سرد شده. کی بریم کاسپین پول میده؟ کی؟
Iran, Islamic Republic of
جدول زمانبندی پرداخت سپرده گذاران را اعلام کنید زمان خریدن کافیسیت پول مردم را بدهید آقای وزیر آقای ، رئیس بانک مرکزی
United Kingdom
این دفعه از آخر یعنی از ی اعلان کنن.
قریشی
Iran, Islamic Republic of
سلام.سپرده گذار بدر توس در سبزوار هستم از سال ۹۲ که سپرده گذاری کردم حتی یک ریال نگرفتم و در این مدت به بیماری قلب مبتلا شدم و عمل هم کردم که مدارک موجود است..تو رو خدا رحم کنید
محمد
United States
ینی چی تا ۲۰۰ تومن..
ما ک بالای ۲۰۰ داریم مشکل نداریم
خدا ازتون نگذره ک بیچارمون کردید
بالای ۲۰۰ رو زودتر بدید
United Kingdom
ما سپرده گذاران ظاهرا حتی اگر مشکلمان را به مقامات برسانیم و صدها دلیل و مدرک کتبی برای بیگناهی خود بیاوریم تفاوتی نخواهد کرد و درنهایت دولت و بانک مرکزی تصمیم قطعی دارند که در نهایت بر اساس همان 3000 میلیارد تومان ادعائی خود با سپرده گذار تسویه نمایند. حالا بیشتر دعوا بر سر این است که یک گروه می گویند این پول به نسبت سپرده ها تقسیم شود و گروه دیگر هم می گویند که سپرده گذاران کلان را قربانی کنیم متاسفم که در دولتی زندگی می کنم که به این راحتی از مردم... می شود و هیچ قدرتی زحمت رسیدگی به خواسته مردم را نمیدهد.
ده ماه شد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ تاسف
درموردسپرده های بامبالغ بیشتر کی اقدام میشود تاکی باید شاهد بی توجهی وحتی عده ای بتوانندوجوهشان را خارج از نوبت بگیرند بررسی کنید والله جزخدا یاور وپارتی ندارم اما شاهدم عده ای باسپرده هشتصد ملیونی حدود نصفش را گرفته اند
میگن اشتباه ثمینه !؟
رقیه ثامنی
United Kingdom
پول پول کی میدن. ما نمیفهمیم خط اعتباری چیه؟ ما نمیفهمیم فرمول چیه؟ما پولمونو میخوایم عینا چیزی که تو سپرده ها و دفترامون نوشته شده.
Iran, Islamic Republic of
پول پول پول پول بدید
فرشتگان
سه میلیون منو ندادن ؛گفتن صفر شده:😯😯
حمید
Iran, Islamic Republic of
با سلام لطفا" جدول زمان بندی هرچه زودتر اعلام شود
مال باخته کاسپین
باسلام باید یاد اور شوم که با مسدود کردن حساب داستان به مرگ گرفتن تا به تب راضی شدن فرمولی بود که درست کردند .ودر نهایت برای مخدوش کردن ماده 236 را در اذهان مردم پاک کنند . ده ماه مسدود کردن سپرده های مردم وبا توجه به تورم که خود دولت انرا اعلام می کند و کم شدن ارزش ریال واز بین بردن سپردهای مردم به تدریج فقط کمک به سهامداران این موسسات است ولا غیر .فرمولی را اختراع کردند که نصف سپردها کسر شود انگار سپرده گزارها جرم کردند که به مجوز بانک مرکزی اعتماد کردند . و دایما بر فرمول من دراوردیشان اصرار دارند
خداروشکر تورو خدا ملت رو اسیر نکنید ما یتیم داریم سرمایه مون فقط همین بود پشت ملت باشید دعای خیر ما بر شما باد
رضا
Denmark
نزدیک یک سال گذشته چرابانک مرکزی اینقدردرپرداخت پول مردم دست دست می کند ؟
سپرده گذار بدبخت بی رئیس وبی مدیر کاسپین
Germany
خدا همه ی کسانی که دررابطه با تکلیف سپرده گذاران بی توجهی میکنند نابود کنه که شما مردم بیچاره رو اواره کردید فقط موقع انتخابات میاید حرفهای خوب میزنید دیگه از دست شماها وبی برنامه بودنتان خسته شدیم خدا شما وخانواده تونو نابود کنه مارو گرفتار کردین
سپرده گذار الزهرا (کاسپین)
باورکنید شب و روز نداریم وآبرو داریم . الهی نفرینمان دامنگیرتان شود اینقدر حرف نزنید عمل کنید و پولمان را پس دهید . اعتبارتان را پیش ملت و دنیا از دست دادید وای بر شما که اینقدر بی رحمید
سپرده گذار از قائمشهر
ما که به حداقل 15درصد مصوب شواری پول واعتبار قانع هستیم چرا از نیمه سال 94صفر اعلام میکنید وچرا تا این حد موضوع پرداخت پول را طولانی کردید چرابا منطق وعدالت حرف نمی زنید اگر موسسه ایی قرار از سال 94منحل شده تلقی گردد چرا از همان زمان غیر مجاز اعلام نکردید شما فقط یاد گرفتید که مردم را زرجکش وکلافه کنید آیا خدا را خوش میاید آن هم در یک کشور مسلمان دیگه مردم هیچ اعتباری به موسسات وحتی بانکها ندارند با این روندی که در پیش گرفته اید .
سپرده گذار کاسپین
چرا سود حداقل 15درصد رامنظور نکرده اید اگر قرار بود شیوه پرداخت قبلی ادامه یابد چرا 2ماحسابها را مسدود کرده اید یعنی شده یکبار تصمیم درست اتخاذ کنید وتا این حد قضیه فرشتگان را بت درست نکنید
سپرده گذار فرشتگان
امنیت سپرده گذاری در موسسه کاسپین دیگه به صفر بند شده دیگه نمی شه به هیچ کسی اعتماد کرد
وجدان جوهر گرانبهایی است که برخی حتی نمی دانند که چی هست چه برسد که بر اساس ان با مردم رفتار کنند.
سپرده گذار از قائمشهر
تکلیف تسهیلات گیرندگان از موسسه فرشتگان را مشخص کنید
سپرده گزار الزهرا
نمی فهمم که چرا هیچ کس از الزهرا که هنوز ۲۰ ملیون ها را هم نمی ده هیچی نمیگه؟؟؟ صحبت از ۲۰۰ میلیون میکنن ولی به ما ۲۰ میلیونی ها را هم هنوز نداده اند... مگر الزهرا جز کاسپین نیست ؟؟؟
تازه ترین اخبار