۰
۱
سود تقسیمی سرمایه‌گذاران صندوق نیکوکاری لوتوس رویان از ۱۲ به ۱۸ درصد افزایش یافت.

به گزارش پایگاه خبری اخبار بانک، تأمین سرمایه لوتوس پارسیان اعلام کرد صندوق سرمایه‌گذاری نیکوکاری لوتوس رویان که از اسفند ماه سال گذشته آغاز به فعالیت کرده، در تازه‌ترین اقدام جهت جلب مشارکت حداکثری نیکوکاران، اقدام به افزایش سود تقسیمی واحدهای نوع سوم خود از 12 درصد به 18 درصد کرده است.

به این ترتیب با سرمایه‌گذاری در این صندوق علاوه بر شرکت در امور خیرخواهانه و ایفای مسئولیت‌های اجتماعی (برای اشخاص حقیقی و حقوقی)، می‌توان حتی بیش از سپرده بلندمدت بانکی، بازدهی کسب کرد.

درحال حاضر سود سپرده‌های بلندمدت بانک‌ها به 15 درصد کاهش یافته و این درحالی است که برداشت پول پیش از سررسید مشمول نرخ شکست خواهد شد. حال آنکه در این صندوق که در بازه‌های سه ماهه سود تقسیم می‌کند، سود 18 درصدی به سرمایه‌گذاران (نیکوکاران) تعلق می‌گیرد و برداشت پول در هر زمان امکان‌پذیر بوده و نرخ شکست نیز به آن تعلق نمی‌گیرد.با این توضیح که دریافت سود 18 درصدی منوط به حضور کامل یک دوره سه ماهه در صندوق بوده و در صورت حضور کمتر از سه ماه با توجه به نرخ صدور و ابطال، سود به سرمایه‌گذار تعلق می‌گیرد.

صندوق سرمایه‌گذاری نیکوکاری لوتوس رویان از نوع صندوق‌های با درآمد ثابت و پیش‌بینی سود است که با همکاری شرکت تأمین سرمایه لوتوس پارسیان، پژوهشگاه رویان و مؤسسه خیرین پژوهش سلامت رویان تشکیل شده است.

این صندوق به منظور تأمین منابع مورد نیاز پژوهشگاه رویان برای پروژه‌های تحقیقاتی درمان بیماری‌های سخت-درمان تأسیس شده است. از جمله پروژه‌های تحقیقاتی پژوهشگاه رویان که منابع این صندوق صرف آن خواهد شد می‌توان به تحقیقات در زمینه درمان انواع سرطان، دیابت، ام.اس، ضایعات نخاعی، پارکینسون، آلزایمر و دیگر بیماری‌ها از طریق سلول‌های بنیادی اشاره کرد. این پژوهشگاه تا کنون نیز توانسته است در زمینه درمان بیماری‌های استخوانی و غضروفی همچون شکستگی‌های دیر ترمیم و آرتروز، بیماری‌های پوستی نظیر ویتیلیگو، سوختگی‌های قرنیه و سرطان‌های سیستم خون‌ساز گام‌های مهمی بردارد.

سرمایه‌گذاری در این صندوق به سه روش امکان‌پذیر است. در حالت اول فرد نیکوکار اصل سرمایه و منافع حاصل از آن را جهت استفاده در امور نیکوکارانه به صندوق می‌بخشد. در حالت دوم فرد نیکوکار فقط عواید حاصل از سرمایه اولیه را جهت تحقق اهداف نیکوکارانه اختصاص می‌دهد؛ در واقع اصل سرمایه متعلق به فرد نیکوکار بوده و هر زمان که بخواهد می‌تواند سرمایه خود را برداشت کند. در حالت سوم 18درصد سود متعلق به سرمایه‌گذار (نیکوکار) بوده و مابقی آن به صندوق اختصاص می‌یابد.

این صندوق از زمان فعالیت تا کنون دو دوره تقسیم سود داشته که 31 خرداد سال جاری دومین دوره تقسیم سود را پشت سر گذاشت و طی آن 50 هزار و 958 ریال سود برای هر واحد توزیع کرد. در واقع این صندوق برای دوره 93 روزه منتهی به 31 خرداد سال جاری معادل 19.31 درصد سود سالانه توزیع کرد و به این ترتیب نرخ بازدهی طی دوره صندوق به رقم 4.9 درصد رسید.

کل سود کسب شده صندوق در دوره یاد شده بالغ بر 2 میلیارد و 293 میلیون ریال بوده است. اولین تقسیم سود این صندوق نیز در تاریخ 30 اسفند 95 و چند روز بعد از آغاز فعالیت این صندوق انجام شده که در آن تاریخ در مدت 15 روزه فعالیت صندوق، معادل 7 هزار و 671 ریال سود برای هر واحد توزیع شد.

سرمایه‌گذاری در این صندوق از طریق پورتال تأمین سرمایه لوتوس پارسیان و به صورت کاملاً آنلاین توسط شخص سرمایه‌گذار و یا از طریق تمامی شعب بانک پارسیان امکان‌پذیر است و حداقل رقم سرمایه‌گذاری در این صندوق معادل مبلغ اسمی 100 هزار تومان است که متناسب با زمان سرمایه‌گذاری، مبلغی سود به این رقم اسمی افزوده می‌شود که در پایان دوره توزیع خواهد شد.

این صندوق در پایان هر فصل سود تقسیم می‌کند به این ترتیب، در اولین روز هر فصل (اولین روز اولین ماه هر فصل «فروردین، تیر، مهر، دی») بهترین زمان برای صدور این صندوق به رقمی نزدیک به مبلغ اسمی (100 هزار تومان) است.

مشاهده نظر مخاطبان
رحمت
کار خیر در نظر همه خوب و خداپسندانه است ۰
تازه ترین اخبار