۰
۴
سه شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۵۲

حذف نرم چهار صفر از هزار تومانی جدید

اخبار بانک: در اسکناس‌های هزار تومانی جدید مقابل عدد «یک» لاتین (که با دایره قرمز مشخص شده است) هیچ صفری قرار ندارد. اتفاقی که می‌تواند به معنای حذف نرم چهار صفر از پول ملی ایران باشد.
حذف نرم چهار صفر از هزار تومانی جدید
به گزارش اخبار بانک، دنیای اقتصاد نوشت:در ماه‌های اخیر با تغییر واحد پولی ایران از ریال به تومان، برخی شایعات درخصوص روند حذف صفر از اسکناس‌ها ‌مطرح شده بود که البته با تکذیب برخی از مسوولان بانک مرکزی مواجه شد.
 
کارشناسان معتقدند که حدف صفر از پول ملی، نیاز به ثبات بیشتر اقتصاد و نیز کنترل تورم دارد. پیش‌بینی‌ها حاکی از آن است که اجرایی کردن این امر یک سال زمان می‌برد و باید لایحه مستقل به مجلس شورای اسلامی فرستاده شود.
 
به گفته مسوولان، مطالعات بسیاری در زمینه اصلاحات ساختار پولی و بانکی کشور شده است و امکانات حذف صفر از واحد پول ملی نیز بررسی شده است.
 
رئیس‌کل بانک مرکزی پیش‌تر در این خصوص عنوان کرده است: پیش‌نیاز حذف صفر رسیدن به ثبات اقتصادی است و باید به مرور اسکناس‌های قدیمی را خارج و اسکناس‌های جدید را وارد کنیم. به گفته او، علت اصلی این مساله تطبیق واقعیات پولی با ذهن مردم است.
 
به‌نظر می‌رسد ثبت رقم یک، در هزار تومانی گام نخست از حذف صفر در اقتصاد کشور است.
مشاهده نظر مخاطبان
رضا افخمی
پولی که ارزشی نداره و با یک خرید کوچیک روزمره یک تراول 50 تومانی از جیب مصرف کننده میره ؛ داشتن صفر یا نبود صفر هیچ تاثیری نداره
عبدالله
میخوای به بی ارزشی پول ایران پی ببری یه سفر نمی گم اروپا به کشورهای همسایه مثل ارمنستان گرجستان و یا آذربایجان بزنید اون موقع متوجه میشید چقدر بی ارزشه
راه دوری نرو برو افغانستان .
علی
پول مملکتمون بی ارزش ترین و بی ثبات ترین پول دنیا هس.یه صفر بردارن یا هزارتا صفر اضافه کنن.آیا تغییری خواهد کرد.مملکت نیاز به یک خانه تکانی بزرگ داره از بالا تا پایین.
تازه ترین اخبار