۰
۱۰
يکشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۲۴

معجزه سپرده گذاری در بانک‌های ایران!

اخبار بانك: حسین عبده تبریزی در بیست و نهمین نشست هیات نمایندگان اتاق تهران که با حضور وزرای پیشنهادی اقتصاد و صمت برگزار شد، اظهار کرد: با نرخ فعلی جمعیت کشور که وارد بازار کار می شود، دولت مشکل اساسی برای اشتغال دارد.
معجزه سپرده گذاری در بانک‌های ایران!
سمانه برمخشاد: حسین عبده تبریزی در بیست و نهمین نشست هیات نمایندگان اتاق تهران که با حضور وزرای پیشنهادی اقتصاد و صمت برگزار شد، اظهار کرد: با نرخ فعلی جمعیت کشور که وارد بازار کار می شود، دولت مشکل اساسی برای اشتغال دارد. وی ادامه داد:در حالی که در دولت نهم و دهم روند ورود افراد به بازار کار بسیار محدود بود، دردولت یازدهم شاهدیم که سالانه بیش از یک میلیون نفر تقاضای اشتغال دارند که ایجاد اشتغال برای این جمعیت، امر بسیار دشواری است. عبده تبریزی با اشاره به اینکه تامین مالی به منظور رونق اشتغال از اهمیت بالایی برخوردار است، اضافه کرد: تامین مالی یا از نظام بانکی یا از بازار سرمایه صورت می گیرد این در حالی است که مشکلات اساسی بازار پول گریبان بازار سرمایه را نیز گرفته است و این بازار نمی تواند عملکرد لازم را داشته باشد. این اقتصاددان با بیان اینکه متاسفانه نظام بانکی ایران، امروز گرفتار معضلات اساسی است، خاطرنشان کرد:وزیر پیشنهادی اقتصاد، در کنار سایر نهادها از جمله بانک مرکزی باید تلاش کند این معضل را حل کند، به ویژه در مورد نرخ سود بانکی که اکنون مشکلاتی را ایجاد کرده است. وی ادامه داد:این در شرایطی است که هیچگاه این تجربه را نداشته ایم که نرخ سود بانکی بالاتر از تورم باشد ، اکنون نرخ سود بانکی به سپر تورمی تبدیل شده است. عبده تبریزی در ادامه تاکید کرد:مردم ایران اکنون با معجزه جدیدی روبه رو شده و به آن اعتقاد دارند که می توانند پول را در بانک بگذارند و بانک نیز سودی بدهد که خودش در تامین آن مشکل دارد، پس این معجزه یک جایی متوقف خواهد شد. وی افزود: نرخ سود٢٠- ۲۵ درصد است و بازدهی کسب و کارهای ما هم این میزان نیست، و پرداخت این نرخ سود مشکل ساز است. رییس اسبق سازمان بورس خاطرنشان کرد: اصلاح این مشکل نیز می تواند به ما صدمه تورمی بزند بنابراین در یک تله تورمی قرارداریم و اگر طی دوسه سال آینده این روند ادامه یابد هیچ اشتغالی ایجاد نمی شود. عبده تبریزی با بیان اینکه با ادامه روند فعلی، کش تورم یک جایی رها خواهد شد، تاکید کرد: نرخ نامتعادل در اقتصاد مشکل ساز شده است و با توجه به اینکه بودجه نیز مشکلات اساسی دارد دولت نیز وارد بازی نرخ سود بانکی شده است. مشاور وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: قرار بود بازار بدهی کمک کند که تاریخ بدهی ها مشخص شود اما اکنون بازار بدهی از کارکرد خود خارج شده است. عبده تبریزی در پایان اظهار کرد: درخواست ما این بود که بازار بدهی کمک کند که دولت بازار بدهی خود را تاریخ دار کند، اما دولت به عنوان یک منبع درآمد به این بازار نگاه کرده است و وارد بازی شده است، اکنون با شرایط بسیار دشواری روبه رو هستیم.
مشاهده نظر مخاطبان
مصطفی
موسسات مالی مجاز وغیر مجاز معجزه سپرده گذاری را به سپرده گذارها نشان دادند ! سپرده گذار بدبخت به اصل پول اش هم نرسید . شما نگران سودهای بالای بانکی نباش - یک تغییر قیمت به دلار یا بنزین تمامی سودهای دریافتی با اصل پول را به اندازه کافی بی ارزش میکنه که سپرده گذار از کرده خود پشیمان شود .
احمد
با این سرمایه اندک چکار باید بکنیم.اقا زاده که نیستیم که بتونیم کارحانه بزنیم یا رانت بخوریم.
ایشون نشون دادن جزو املاک داران هستند
علی
چطور وقتی پراید که در ایران هم تولید میشه در طول شش ماه سه برابر شد قیمتش معجزه نبود! یا املاک افرادی کی در یکسال قیمتش 5 برابر شد معجزه نیست! و زندگی مردمی که در طول چند سال گذشته تورم بالای 500 درصدی را از سال 89 تا به امروز تجریه کرده ایم معجزه اقتصادی ایران نمیدونید! اما به سپرده گذاری که میرسه سر چند درصد همه توجهتون بهش جذب میشه!
مهندس
Denmark
معلومه جزو حقوق بگیران کلان هستی واگرنه این صحبت نمیکردی نفست ازجای گرم بلند میشه
یک حمال
Iran, Islamic Republic of
ایشان اگر نظراتش کاربردی بود وضع سازمان بورس اینگونه نمیشد والان آنجا مشغول بکاربودند وباید به ایشان گفت معجزه دوم گرفتن 50 میلیون وام از بانکه ولی واریز 35 میلیون به حساب وام گیرنده است جناب اقتصاد دان عزیز اگر توانستی این معجره را تجزیه تحلیل بفرمایید که سود تسهیلات 18 درصدی میشود 29 درصد در پرداخت .جناب تبریزی اینها معحزه است نه اونی که شما دیدید
اقتصاددان
Russian Federation
شما برید ببنید زمانی که املاک قیمتش ده برابر شد بانکها بیشتر همه سود کردن الان هم رو پول مردم کارمیکنند یا تو تولید میندازن یاسرمایه گزاری میکنند سعی کنید بیشتر بیست دونشه
محمد
Iran, Islamic Republic of
باسلام . آقاي اقتصاد دان ،جناب آقاي عبده تبريزي گويا شما در جايي ديگر سير ميكنيد.
آخه خود شما يكي از متوليان بخش اقتصاد هيمن مملكت بوديد و از عملكرد شما وامثال شما الان اينجاييم كه هستيم .آخه از كي دارين گله و انتقاد ميكنيد.؟اگه بستري فراهم شده كه هيچ كس نميتونه از سرمايه ي كم يا زياد خودش غير از سپرده گزاري در بانك كار ديگري انجام بده خوب خود شما وامثال شما مقصريد نه كس ديگه .خواهشا فرار به جلو نكنيد.مردم ما فهيم تر از اوني هستند كه امثال شما مي انديشيد.
ایرانی
هروقت بازار سرمایه روبه نزول شد انگشت اتهام بسوی سود بانکی می برید درصورتیکه بازار سرمایه که همان بورس باشد در ایران برای آن های جذاب است که یک رانت اطلاعاتی دارند نه مردم عادی بی خبر از رانت های رنگارنگ.
مرم بیچاره
تو مملکت ما هر تصمیم بزرگ اقتصادی که گرفته شده شدیدا تورم ساز شده خواهشا دست از سر این موسسات و بانکها و سود بانکی بردارید وگرنه چند ماه دیگه باید تورم سه رقمی تجربه کنیم.
تازه ترین اخبار