۰

وضعیت قیمت‌های پیشنهادی فروش مسکن در مناطق مختلف شهر تهران نشان می‌دهد هم‌اکنون مناطق شرقی و جنوب شرقی پایتخت کانون تمرکز فایل‌های «سبزپوش» یا همان فایل‌هایی هستند که با «قیمتی مناسب‌تر از عرف» شناخته شده در آن منطقه به بازار مسکن عرضه شده‌اند.

به گزارش دنیای‌اقتصاد، بررسی فایل‌های فروش مسکن که با قیمت‌های پیشنهادی متفاوتی به بازار مسکن مناطق مختلف پایتخت عرضه شده‌اند، نشان می‌دهد هم‌اکنون عمده فایل‌های قیمت مناسب در بازار مسکن شهر تهران علاوه بر آنکه در مناطق شرقی و جنوب شرقی تهران تمرکز دارند واحدهایی هستند که به‌طور میانگین حدود 12 سال از عمر آنها یا زمان ساخت‌شان سپری شده است.

این فایل‌های قیمت مناسب که در یکی از سامانه‌های مجازی بازاریابی ملک در متراژ‌های مختلف به متقاضیان خرید مسکن معرفی شده‌اند با رنگ سبز از دیگر فایل‌های پیشنهادی فروش مسکن قابل تشخیص هستند؛ به عبارت دیگر مدیران این سامانه اینترنتی فایل‌هایی که با قیمتی مناسب‌تر از سطح قیمت عرف منطقه به بازار فروش عرضه شده‌اند را با رنگ سبز مشخص کرده‌اند. هر‌چند در مناطق مصرفی غرب و شمال غرب تهران هم فایل‌های سبزرنگ و قیمت مناسب قابل جست‌وجو هستند و بعضا می‌توان تعدادی از این فایل‌ها را در میان آپارتمان‌های فروشی مشاهده کرد، اما تعداد این فایل‌ها در مقایسه با فایل‌های قیمت مناسب ارائه شده در مناطق شرقی و جنوب شرقی پایتخت به مراتب کمتر است؛ از این رو می‌توان این نواحی را درحال حاضر به‌عنوان کانون تمرکز فایل‌های سبزپوش معرفی کرد.

این ‌درحالی است که برخلاف دو سال گذشته که در میان فایل‌های قیمت مناسب موارد نسبتا قابل توجهی از آپارتمان‌های فروشی نوساز نیز قابل مشاهده بود هم‌اکنون فایل سبزرنگ نوساز به کمیاب‌ترین نوع فایل فروش مسکن در مناطق مختلف پایتخت تبدیل شده است. در واقع هم‌‌اکنون تعداد فایل‌های قیمت مناسب نوساز به شدت در بازار مسکن کاهش یافته است و عمده فایل‌های سبزرنگ واحدهایی هستند که بیش از 10 سال از زمان ساخت آنها می‌گذرد.

قیمت پیشنهادی آپارتمان‌های قیمت مناسب در تهران

تازه ترین اخبار