۰
۱۰
دوشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۴۸
هفتمین شعبه بانک پارسیان در تبریز افتتاح عنوان شد

تعیین تکلیف سپرده های با رقم بالا ثامن الحجج از اول تیرماه

اخبار بانک: معاون اجرایی بانک پارسیان گفت: از اوایل تیرماه سپرده های با رقم بالاتر موسسه مالی و اعتباری ثامن الحجج تعیین تکلیف خواهد شد.
تعیین تکلیف سپرده های با رقم بالا ثامن الحجج از اول تیرماه
به گزارش پایگاه خبری اخبار بانک، طی این مراسم افتتاحیه که با حضور جمعی از مشتریان بانک پارسیان برگزار شد، خسروانی از افتتاح شعبه جدید بانک پارسیان در شهر ارومیه با حضور برخی مقامات استانی به ویژه قاضی پور، نماینده مردم ارومیه خبر داد و گفت: به امید خدا در برنامه توسعه شعب در تبریز طی ماه های آینده تا پایان سال جاری حداقل ۲ یا ۳ شعبه جدید افتتاح خواهد شد.

وی با اشاره به تمایز ویژه تبریز نسبت به سایر شهرهای کشور اظهار کرد: این تمایز به وضوح در خروجی رسانه ها نیز قابل مشاهده است. چرا که تبریز به عنوان بهترین شهر برای زندگی براساس استانداردهای بین اللمللی انتخاب شده و شهری جهانی است. از همین رو طبیعی است که انتظارات صاحبان کسب و پیشه آن نیز انتظاراتی متفاوت از سطح کشور باشد.

خسروانی با اشاره به سهم بالای استان آذربایجان شرقی به ویژه تبریز در تولید ناخالص ملی کشور تاکید کرد: نشانه های توسعه پایدار در حوزه صنعت و تجارت در تبریز قابل رویت است و خوشحالیم که ۳۰۶امین شعبه بانک پارسیان در سطح کشور را امروز در این شهر افتتاح می کنیم.

معاون امور اجرایی بانک پارسیان به فرآیند سرویس دهی و ارایه خدمات بانکی در اولین بانک خصوصی کشور پرداخت و گفت: همواره نظر ما در بانک پارسیان ارایه سرویس های متفاوت در شأن مردم بوده است. تا قبل از ظهور بانک های خصوصی ارایه سرویس بانک ها از پشت شیشه ها صورت می گرفت و رابطه مستقیمی بین مشتریان و متصدیان بانک ها وجود نداشت. اما با ظهور بانک پارسیان و تولد یک ایده جدید، فرهنگ مشتری مداری به یک شکل متفاوتی ارایه شد و به تأسی از بانک پارسیان شبکه بانکی مجبور شد رفتارش را در ارایه خدمت به مردم تغییر دهد.

عضو هیات مدیره بانک پارسیان افزود: با این حال این پایان ماجرا نیست و تنها بخشی از اتفاقاتی است که رقم خورده و آنچه در ایده مدیران ارشد بانک پارسیان وجود دارد عبور از فرهنگ مشتری مداری و تحقق مدل شریک تجاری است. زیرا ما معتقدیم سود بانک آنجایی است که مشتریانش سود می کنند و نتیجه تمام تلاش های ما در تحقق خواسته های مشتری متبلور خواهد شد.

این عضو هیات مدیره بانک پارسیان ضمن تاکید بر اینکه امروز در بانک پارسیان به مفهوم شریک تجاری توجه ویژه ای صورت گرفته، اظهار داشت: در بانک پارسیان این اعتقاد وجود دارد که مشتریان ما شرکای تجاری ما هستند و بر این اساس برنامه هایی را داریم. به طوریکه حوزه اعتباری بانک آماده سرویس دهی به مشتریان هست و برای اینکه بتوانیم این سرویس دهی ها را دسته بندی کنیم، ارایه سرویس به مشتریان ویژه را در قالب سرویس های بانکداری شرکتی از پایان سال ۱۳۹۵ کلید زدیم و آمادگی داریم چنانچه محصولات فعلی ما در شان بانک پاسخگوی نیازهای موجود نباشد، محصولات جدید را طراحی و ارایه کنیم.

وی از طراحی سامانه ای برای ارایه خدمت به مشتریان بزرگ خبر داد و گفت: در قالب سامانه پارس مشکلات و مسایل بانکی مشتریان ما به حداقل خواهد رسید و مشتریان بزرگ بانک پارسیان می توانند از این سرویس های پایه استفاده کنند.

خسروانی با اشاره به اینکه پارسیان در ارایه خدمات الکترونیکی بانکی پیشرو بوده و سهم بزرگی از خدمات الکترونیکی در شبکه بانکی کشور را در اختیار دارد، گفت: محصولاتی که در این حوزه ارایه می دهیم منحصر به فرد بوده و طبیعی است که بانک برای ادامه حیات نیاز به روزآمد شدن دارد و در همین رابطه نقطه نظرات مشتریان در طراحی محصولات جدید همواره مدنظر بانک قرار دارد.

وی افزود: واحدهای تحقیق و توسعه ما براساس مدل های علمی مشغول نیازسنجی از بازار هستند که مبتنی بر همین نیازها محصولات جدید نیز طراحی و به مشتریان ارایه می شود. ضمن اینکه بانک پارسیان این آمادگی را دارد که در فضای کسب و کار علاوه بر سرویس های پایه بانکی خدمات ویژه ای را در رابطه با قراردادهای در بستر کارت خوان ها و بسته های اعتباری برای مشتریان بزرگ تعریف کند که خدماتی نیز تاکنون تعریف شده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به بیان نکاتی پیرامون التهاب در بازار پول در کشور پرداخت و گفت: اخیراً شاهد اتفاقاتی در حوزه بازار پول هستیم. طبیعی است که اقتصاد کشور بعد از فشارهای بین المللی در قالب تحریم های ظالمانه تحت فشارهای زیادی قرار داشته، اما با همت و غیرت فرزندان ایران در گوشه و کنار کشور عزت خود را از دست ندادیم؛ بطوریکه با قبول برجام افق های روشن پیش روی اقتصاد کشور پیش بینی می شود و به نظر می رسد از دوران رکود عبور کردیم و تحقق دوران شکوفایی دور از دسترس نیست.

عضو هیات مدیره بانک پارسیان با بیان اینکه حوزه های بازارهای مالی در کشور به لحاظ ملاحظات آیین نامه ای و قانونی به شکل شایسته ای به بلوغ و توسعه نرسیده، اظهار داشت: در این شرایط بازارهای دیگر از جمله بازار سرمایه به آن درجه از توسعه یافتگی نرسیدند که تمام نیازهای سرمایه ای را تامین کنند. به این ترتیب بار بزرگ تامین مالی در کشور به عهده بانک هاست و ما در شبکه بانکی بار بزرگی از بقیه اقتصاد کشور را در این حوزه به دوش می کشیم و به این خدمت افتخار می کنیم.

معاون اجرایی بانک پارسیان تاکید کرد: با توجه به اینکه یک طرف تمام فعالیت هایی که با هدف اقتصادی شکل میگیرند با بانک در ارتباط است، این اثرپذیری امری طبیعی است. بدین ترتیب به دلیل محدودیت هایی که در حوزه کلان کشور و به تبع آن، این تاثیر در حوزه های پایین دستی و کف بازار نیز با کوچک شدن بخش اقتصاد نمایان شده است.

وی ادامه داد: در دولت نیز طی ۴ سال گذشته اراده به کنترل تورم بوده به این معنا که میزان حجم نقدینگی در کشور مهار شود و آسیب هایی که از محل تحریم به بخش مولد اقتصاد کشور وارد شد، سرعت گردش پول را کاهش داده و همه این موارد به شبکه بانکی فشار وارد کرده است. با این حال امروز شبکه بانکی با اقتدار مشغول انجام مأموریت هایش است.

وی پیرامون شایعات اخیر در حوزه بانکی و مشکلات برخی موسسات مالی و اعتباری نیز گفت: این شایعات که به عنوان مثال عنوان می شود فلان بانک یا موسسه مالی با مشکل مواجه شده از سوی مراجع ذیربط پیگیری شده است. ما طی دو سال گذشته یک مسئولیت اجتماعی را برای ساماندهی به سپرده گذاران موسسه مالی و اعتباری ثامن الحجج پذیرفتیم. طبیعی است که از محل سپرده گذاران آن تنش هایی به بانک وارد می شود. اما ما با کمترین تنش درصد بالایی از این سپرده ها را تعیین تکلیف کردیم و از اوایل تیرماه نیز سپرده های با رقم بالاتر آن تعیین تکلیف خواهد شد.

وی در ادامه گفت: نگرانی سپرده گذاران این موسسه دستاویز و دست مایه برخی عناصر مخرب قرار گرفته که این عناصر در بستر احساسات مردم ورود پیدا کرده اند. بخشی از این اتفاقات از خارج کشور هدایت می شود که هدف آن نه تنها شبکه بانکی و بانک پارسیان است، بلکه کل نظام اقتصادی کشور را هدف قرار داده است.

خسروانی ضمن تاکید بر اینکه با این جریانات برخورد می شود، گفت: قطعا این شیطنت ها خللی در ارایه خدمات بانک پارسیان و سایر بانک ها وارد نخواهد کرد. هم بانک ها و هم مردم دوران سختی را پشت سر گذاشته اند و بعد ازعبور از این گردنه های خطرناک امروز زمان تلاش، سازندگی و اعتماد به یکدیگر است.

وی ضمن ابلاغ پیام هیأت مدیره بانک پارسیان به مردم سربلند استان آذربایجان شرقی و به ویژه شهر تبریز، ابراز امیدواری کرد که بانک پارسیان به اندازه سهم خود در اقتصاد کشور منشأ خیر شود.
مشاهده نظر مخاطبان
رضا
Iran, Islamic Republic of
اخبار بانک خیلی ممنون خدا کنه این تعیین تکلیف شامل تمامی ارقام بالای سیصد میلیون بشه از استرس و بی پولی مردیم انشا الله تمامی سپرده گذاران رنج کشیده ثامن الحجج به حق حقوقشان برسند.
تحليلگر ازاد
فقط به ١٠٠ تومنيا ميخوان پول بدن
متاسفانه
تعیین تکلیف خیلی مبهم وو کلی است بفرمایید تا چه سقفی از سپرده سپرده گذاراران را بعد از دو سال دادید ؟والا کلمه تعیین تکلیف فریبی بیش نیست
کاش یه قرانی به این سپرده گذاران طماع شایعه پراکن ندن که الکی شایعه ورشکستگی بانکها رو راه انداختن
ناشناس
منظورشون اينه كه تا ١٠٠ مليونيارو ميخوان بدن.

اخبار بانك ما خانه پدري رو ٣٥٠ مليون تومان در سال ٩٥ فروختيم و براي يك هفته تا تقسيم بين وراث بنده اين ٣٥٠ مليون رو گذاشتم موسسه ثامن الحجج كه سر كوچمون بود و الان ٢ سال نميتونم سرمو جلو خواهر برادرام بالا بيارم.
عروسي يه بچه خواهرم به اين ارث بسته بود مه الان ٢ سال رو هواست.
بچه برادرم ميخواست به پژو بخره كه بشه راننده يه شركت كه اونم نتونست و همه رو از چشم عموش ميبينه
٣-اونيكي برادرم ميخواست خونش رو يه كم بزرگتر كنه كه معاملش نصفه كاره موند

و من حيثيتم رفت😔😔
باعث و بانيش رو خدا لعنت كنه
خدا كنه به همه يه ١٠٠ مليون علي الحساب بدهند
Kuwait
اخبار بانک متشکر ولی چرا مطالب من را منعکس نمیکنید
الوعده وفا
Kuwait
هر قت بعد از دوسال طلبمان را دریافت کردیم انوقت متوجه تعیین وتکلیف میشویم وتشکر مینماییم
سپرده گذار ثامن
بانک مرکزی و پارسیان باید تکلیف سود 30 درصدی سپرده گذاران مفلوک که از دو سال قبل قطع شده را روشن کند.
بسیار مایه تعجب و تاسف است که اخیرا دبیرکل بانک مرکزی عنوان کرد، موسسه ثامن یک سری سپرده‌ها را از افراد خاص گرفته بودند و نرخ‌های سود ۵۷ درصد، ۵۴ درصد، ۵۲ درصد و ۴۶ درصد به حساب آنها واریز می‌کردند!!! ؟؟؟
فکر نمی کنم هیچ سپرده گذاری راضی باشد عده ای سود های 46 تا 57 درصدی برده باشند و موجبات ورشکستگی تعاونی را فراهم کردند و از طرفی عده بسیار زیادی طی دو سال گذشته که تمام درآمدشان وابسته به اخذ سود متعادل ماهانه 22 تا 30 درصدی بوده هیچ سودی نگرفته اند و خیلی ها از هستی ساقط شدند ! ؟
سوال بسیار مهمی که سپرده گذاران دارند اینست که بانک مرکزی باید مشخص کند ، در تیرماه 96 همزمان با تسویه حساب با سپرده گذاران سودهای متعارف یکجا محاسبه و پرداخت می شود و یا در مرحله ای دیگر پس از فروش اموال منقول و غیر منقول و دارایی های موسسه سود سپرده گذاری پرداخت می شود؟
على
ما كه دستمون از همه جا كوتاه است دنيا دار مكافاته ايشالا جواب اين بدبختى و فلاكتو خدا ميده به عوامل ساماندهى
alireza
ادم خوب ثامن الحجج پولی نداشت بده که پس بده اگه پول مردم رو میداد به اینجا نمیکشید دوستم رفت ۱ میلیارد از ثامن الحجج بگیره نداده بودن بهش گفته بودن برو خبرت نیکنیم ولی سودتو ۲ درصد زیاد میکنیم فقط سود زیاد میکرد پول پس نمیداد
تازه ترین اخبار