۰
۱۰
اخبار بانك: رئیس هیات مدیره موسسه اعتباری ثامن به مردم اطمینان داد که نگران سپرده های خود در این موسسه نباشند، زیرا هرگونه تصمیم درباره ادغام و تغییر در ساختار آن با نظر بانک مرکزی انجام می شود.
رئیس هیات مدیره ثامن: مردم نگران سپرده های خود نباشند
به گزارش اخبار بانك، «عیسی رضایی» در گفت و گو با ایرنا گفت: توصیه من به سپرده گذاران، حفظ آرامش است و هیچ جای نگرانی در تامین نقدینگی مورد نیاز مردم نیست. وی تاکید کرد: نقدینگی مورد نیاز مردم تامین است و مشکلی در این زمینه وجود ندارد. رئیس هیات مدیره موسسه اعتباری ثامن افزود: در صورت موافقت بانک مرکزی برای ادغام این موسسه، همه سپرده های مردم حفظ می شود و تنها مشتریان برای صدور کارت های جدید به شعب مراجعه خواهند کرد. رضایی، ادغام را فرآیندی زمان بر دانست و گفت: تا زمانی که روال اداری مربوط به ادغام انجام نشود و بانک مرکزی تایید نکند، این ادغام صورت نمی گیرد. رئیس هیات مدیره این موسسه اعتباری گفت: از آنجا که مشکلی در رسیدگی به حساب های مردم وجود ندارد، تمامی شعب ثامن در سراسر کشور فعال است ولی با ازدحام جمعیت رو به رو است. به گزارش ایرنا، انتشار اخبار تایید نشده از احتمال ادغام تعاونی ثامن با موسسه مالی اعتباری کوثر، دل نگرانی برخی سپرده گذاران را به دنبال داشته و از این رو روابط عمومی موسسه اعتباری ثامن از سپرده گذاران خود خواسته است در صورت داشتن هرگونه سوال و ابهام با این موسسه تماس بگیرند. پیگیری ایرنا از تعاونی ثامن نشان می دهد رفتار هیجانی سپرده گذاران در برداشت وجوه از حساب های خود و سیل مراجعات مردمی سبب شده تا آنان نتوانند در یک بازه زمانی کوتاه مدت پاسخگوی سپرده گذاران باشند و از این رو به مردم پیشنهاد کرده اند که به ازای مبالغ موجود در حساب های آنها، از تعاونی چک دریافت کنند. البته باید گفت که مشکل تامین نقدینگی آن هم در یک بازه زمانی کوتاه مدت و در شرایطی که تعداد بالایی از سپرده گذاران بخواهند سپرده خود را از هر موسسه یا بانکی طلب کنند، می تواند برای هر بانکی ایجاد شود. خبر مربوط به این ادغام پنجشنبه گذشته (25 خرداد) در فضای مجازی منتشر شد؛ هرچند در ابتدا اعلام شد که قرار است با ادغام موسسه کوثر با تعاونی ثامن و بانک مهر اقتصاد بانک جدیدی با عنوان بانک کوثر تشکیل شود اما تکذیبیه بانک مهر اقتصاد نشان داد که بنای ادغام شدن را در موسسه جدید ندارد. با این حال، اطلاعیه موسسه مالی اعتباری کوثر که 25 خرداد منتشر شد، نشان می داد که برای انجام این ادغام یک توافق ضمنی بین مدیران آنها انجام شده اما نظر نهایی را باید بانک مرکزی و شورای پول و اعتبار به عنوان نهاد ناظر بر نظام پولی و مالی کشور بدهند. انتشار این اخبار موجب شد تا برخی سپرده گذاران تعاونی ثامن با نگرانی از آینده دارایی هایی که در این تعاونی سپرده گذاری کرده اند، از روز پنجشنبه در شعب آن تجمع کنند که این ازدحام به امروز (شنبه) نیز کشیده شد. برخی سپرده گذاران که میزان وجوه حساب های خود را بیش از یک میلیارد ریال اعلام می کردند، از مسئولان شعب می خواستند که هرچه سریعتر پول های آنها را پرداخت و حساب های آنها را ببندد که با مخالفت کارکنان شعب به دلیل بالا بودن وجه درخواستی آنها رو به رو شدند. به نظر می رسد ادغام تعاونی ثامن در موسسه کوثر که البته هنوز به تایید مراجع ذی صلاح نرسیده است، یک ادغام شکلی و اداری خواهد بود و مشکلی در سپرده های مردم پیش نخواهد آورد. موسسه اعتباری ثامن الائمه فعالیت خود را در سال 76 به عنوان یک تعاونی اعتباری با کسب مجوز از وزارت تعاون در مشهد آغاز کرد و از جمله موسساتی است که برای کسب مجوز از بانک مرکزی تلاش می کند اما هنوز مجوز قطعی خود را از این نهاد دریافت نکرده است.
مشاهده نظر مخاطبان
سلام
عیسی رضایی رئیس هیات مدیره کوثره نه ثامن
جهت اطلاع
Iran, Islamic Republic of
آقای رضایی برای اینکه فرایند انتقال ثامن به کوثر دقیق و بدون ریسک طی شود مدتی است که رئیس هیات مدیره ثامن هم می باشند.این یعنی اینکه سپرده گذاران نگران نباشند.
Iran, Islamic Republic of
در هر دو موسسه هست.
امین
نگران نیستیم، من بعنوان سپرده گذار از دوستان میخوام تجمع نکنن جو بیخودی ندن هیچ مشکلی نیست ولی دستی
على
Germany
دوستان سپرده گذار تعاونى ثامن نگران نباشيد اين تعاونى ثامنه نه ثامن الحجج هيچكس جرات نزديك شدن بهشو نداره
سلمان
رضايي هم مدير عامل كوثر هست هم رئيس هيات مديره ثامن، تا اخر هفته بانك ميشن
موسسه ثامن مشکل نداره .
سپرده گذارها خودشون دارند مشکل درست می کنند
یا علی
Germany
آقایونی که تو ثامن و مهر اقتصاد حساب دارین این ۲ تا مجوز ندارن ولی کاسپین مجوز داشت و آقای سیف به مجوزی که خودش یکسال پیش داده بود پشت کرد و حالا پول مردمو نمیدن.اونایی رو که میدن نصف میکنن.مثلا ۵۰ م را ۲۵م میدن.یکی از رفقای من ۳م پول تو دفترچه داشته رفته اونجا بهش گفتن حسابت منفیه و هیچ پولی بهت تعلق نمیگیره...این خنده دارترین جکی بود که شنیدم.حالا هم مردم گول ادغامو نخورین که بعدا میزنن زیر همه ی حرفاشون.خود دانید.
علی اکبر عباسی
اینجانب تمام دارایی زندکیم درثامن می باشد وهیچکونه مشکلی باثامن ندارم واز مسولان محترم تقاظا دارم رسیدکی کنند که دچار چالش نشوند وماسپرده کذاران خ
اطرجمع شویم
مهرداد
United States
چرا شما نام ثامن الائمه را در لیست موسسات دارای مجوز قرار داده اید و بر روی درب ورودی شعبات نصب کرده اید حال اینکه بانک مرکزی به دفعات شما را فاقد مجوز اعلام میدارد ؟
تازه ترین اخبار