۰
۶۰
جمعه ۵ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۲۲
بانک مرکزی به اندازه کفایت، نقدینگی مؤسسه کاسپین را تامین می کند

آخرین وضعیت تعیین‌تکلیف سپرده‌گذاران «فرشتگان»/کاسپین 80 شعبه ای می شود

اخبار بانک: معاون نظارتی بانک مرکزی گفت: کارشناسی و ارزیابی دارایی های موسسه غیرمجاز "فرشتگان" به پایان رسیده و پرداخت سپرده های مردم آغاز شده است.
آخرین وضعیت تعیین‌تکلیف سپرده‌گذاران «فرشتگان»/کاسپین 80 شعبه ای می شود
به گزارش پایگاه خبری اخبار بانک، فرشاد حیدری در برنامه گفتگوی ویژه خبری گفت: سال ۱۳۹۴ برای ساماندهی تعاونی های غیرمجاز اعتباری در سطح کشور، تصمیم گرفته شد که ۸۸ تعاونی منحل و سپس مؤسسه ای برای ساماندهی آن ها ایجاد شود.

وی ادامه داد: مؤسسه «کاسپین» در ۲۷ اسفند ۱۳۹۴ برای ساماندهی این مؤسسات غیرمجاز ایجاد شد؛ به این صورت که دارایی آن ها را تقویم و ارزیابی کند و سپس این دارایی ها میان سپرده گذاران تقسیم شود.

حیدری با بیان اینکه در پایان سال ۱۳۹۵، از مجموع ۸ تعاونی، ۷ تعاونی ساماندهی شد، اضافه کرد: برآورد کرده بودیم که ارزیابی و کارشناسی دارایی ها را در سه ماهه نخست سال ۱۳۹۵ به پایان برسانیم که در اردیبهشت به پایان رسید و تا حدود بسیار زیادی هم، این دارایی ها ارزیابی و شناسایی شد و اکنون، آماده تحویل به مؤسسه کاسپین بوده و با نظارت مرجع قضایی و بانک مرکزی، کار انتقال در حال انجام است.

وی افزود: قبل از اینکه این نقل و انتقال صورت گیرد، وارد این موضوع شدیم تا بتوانیم به تدریج سپرده سپرده گذاران را بر اساس میزان دارایی هایی موجود پرداخت کنیم.

معاون نظارتی بانک مرکزی گفت: بر اساس آخرین تصمیم که در اردیبهشت اتخاذ شد، از ۲۸ اردیبهشت ماه، ابتدا سپرده های زیر ۱۰ میلیون تومان را در حال پرداخت داریم؛ اما با توجه به اینکه سپرده گذاران تعاونی منحله غیرمجاز فرشتگان، بالغ بر ۴۵۰ هزار نفر هستند؛ برآورد ما این است که حدود ۴۰۰ هزار نفر یعنی ۸۷ درصد آن ها، زیر ۱۰ میلیون تومان سپرده دارند.

وی اضافه کرد: بر اساس برنامه، مقرر شد از ۲۸ اردیبهشت ماه، بر اساس حروف الفبا و برنامه ای که در سایت مؤسسه کاسپین به اطلاع سپرده گذاران تعاونی فرشتگان می رسد؛ مراجعه صورت گرفته و سپرده هایشان را تعیین تکلیف کنند.

حیدری گفت: آن ها می توانند در مؤسسه کاسپین سپرده گذاری کنند یا اگر مایل نباشند، می توانند وجه سپرده خود را دریافت کنند.

وی افزود: بر اساس ارزیابی که انجام شده است، تا امروز حدود ۱۷۰۰ میلیارد تومان دارایی های غیرمنقول این تعاونی غیر مجاز شناسایی شده است و حدود ۱۴۰۰ میلیارد تومان هم دارایی این تعاونی به صورت تسهیلات پرداختی است که در مجموع این دو حدود ۳۱۰۰ میلیارد تومان است.

حیدری گفت: بر اساس تلاشی که پلیس آگاهی و مرجع قضایی انجام داده بودند، در دو هفته گذشته موفق شدیم حدود ۳۰ ملک مدیران این تعاونی غیرمجاز منحله را که به نحو غیرقانونی از این منابع به نفع خود استفاده و املاکی را به نام نزدیکان خود تهیه کرده بودند، شناسایی کنیم.

وی با بیان اینکه ۳۰ فقره ملک فوق پس از شناسایی، آماده انتقال است، ادامه داد: تخلفات این تعاونی محرز و پرونده در مرجع قضایی به دقت در حال رسیدگی بوده و با مدیران آن، برخورد بسیار محکمی انجام شده است.

معاون نظارتی بانک مرکزی گفت: در هفته گذشته، حدود چندین دستگاه خودروی لوکس خارجی از آن ها شناسایی و ضبط شده و آماده فروش است.

حیدری افزود: سپرده های مردم نزد مؤسسه فرشتگان حدود ۵ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان شامل اصل و سود می شود که این ۳ هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان باید بین آن ها به نسبت تقسیم شود و حسب تصمیم مرجع قضایی و بانک مرکزی؛ مؤسسه کاسپین آن را اجرا خواهد کرد.

وی با اشاره به اینکه در این تعاونی سودهای نامتعارفی پرداخت شده است، گفت: به همین علت این دارایی ها باید با قاعده منظم میان سپرده گذاران تقسیم شود.

حیدری با تأکید بر اینکه باید از حقوق سپرده گذاران صیانت کنیم، اضافه کرد: سپرده گذاران به بانک مرکزی و مرجع قضایی اعتماد کامل داشته باشند.

وی با بیان اینکه شناسایی و ارزیابی املاک و دارایی ها زمان بر بوده است، گفت: بر اساس برنامه ریزی، امیدواریم تا پایان مرداد آن را ساماندهی کنیم، یعنی تا ۸ خرداد سپرده های زیر ۱۰ میلیون تومان، سپس سپرده های تا ۲۰ میلیون تومان را پرداخت کنیم و بعد از آن به تدریج تا پایان این دارایی ها، آن را میان سپرده گذاران تقسیم می کنیم.

معاون نظارتی بانک مرکزی گفت:همه دارایی های تعاونی منحله "فرشتگان" را متعلق به سپرده گذاران می دانیم.

وی افزود: بانک مرکزی به اندازه کفایت، نقدینگی مؤسسه کاسپین را تامین می کند تا مردم معطل فروش املاک و دارایی ها و وصول اقساط نشوند.

حیدری با اشاره به اینکه مؤسسه کاسپین مجوز افتتاح ۲۰ شعبه را دارد، افزود: مردم می توانند به سایت این مؤسسه برای کسب اطلاع از چگونگی تعیین تکلیف سپرده ها، مراجعه کنند.

وی گفت: برنامه داریم در ادامه تا حدود ۸۰ شعبه به این مؤسسه مجوز بدهیم تا سریع تر به مردم خدمات دهند.

به گزارش مهر،حیدری با تاکید بر اینکه مجوز فعالیت شعب در محل آن باید نصب شده باشد، افزود: ۳۵ بانک و مؤسسه اعتباری مجاز با بیش از ۲۱ هزار شعبه در کشور داریم که اسامی آن ها در سایت بانک مرکزی موجود است و مردم می توانند از این طریق متوجه شوند کدام موسسه دارای مجوز است.
مشاهده نظر مخاطبان
حمید
این صحبت های تکراری را بارها شنیده ایم در مورد سود سپرده ها که حق سپرده گذار هست و روی آن حساب کرده صحبت کن
دوست عزیز تادیروز اصل پول میخواستی حالا مدعی سود بالا شده ای
علی
کاش چیزی که ازش اطلاع نداشتیم نظر نمیدادیم !
ما سود بالا نمی خواهیم ! میخواهند بیست ماه گذشته و تا سال اینده را به ما هیچ سودی ندهند و سودهایی که گرفتیم هم از اصل پول کمک کنند !
این انصاف است ؟ شاید تو هم در این موقعیت قرار بگیری تا بهتر درک کنی .
سعید
بعد اینهمه مدت تازه میخواهید اصل پولو بدید؟؟تکلیف سود پول مردم تو این مدت چی میشه...؟؟یعنی بانک مرکزی اینقدر ناتوانه!!!
سپرده گذار پس از صدور مجوز
جناب حیدری جای این حرفها الان نیست موقعی که مجوز رسمی خود را در سایت بانک مرکزی می گذاشتین و مردم از همه جا بی خبر را بدبخت میکردید باید فکر این روزها را می کردید !!
مال باخته که نیاز شدید به سرمایه اش دارد
با سلام لطفا این کسری سود ها را عادلانه انجام دهید طبق سود مابقی موسسات که در حال حاضر با 25 درصد سود سپرده دریافت میکنند چون کوتاهی از جانب بانک مرکزی نیز میباشد بعد دو سال تازه یادشان افتاده غیر مجاز بوده وسهوی مجوز دادن
سپرده گذار بدرتوس
Iran, Islamic Republic of
چرا همش از فرشتگان حرف می زنی پس سرنوشت سپرده گذاران هفت تعاونی دیگه چی میشه اونها هم که سرمایه زندگیشون درگیر همین ساماندهی کاسپین
شما که میدونستید کسری داره چرا مجوز دادید من دیگه کل زندگیمو باختم هم پول و هم روح و روانم ولی خدایی هم هست
ژاله
اسمه خدا رو نیار که خدا هم مجازات نزول رو واسه اون دنیات کنار گذاشته اگه خدا شناس بودی نزول نمیدادی
رضا
آیا واقعأ افرادی که مبلغ سپرده هایش زیر ده میلیون تومن بوده, توانسته اند سپردهاشون رو دریافت کنند؟ , لطفأ عزیزان اطلاع رسانی کنند که چه مبلغی از سپرده هاشون کسر و یا پرداخت شده است!؟
خسته
در مورد موسسه الزهرا هم لطفا اطلاع رسانی کنید
علی
Iran, Islamic Republic of
حالا شد فرشتگان؟!
تاحالا که فرشتگان جزئی از کاسپین بود.
صورت مساله عوض شد....
موسسه غیر مجاز فرشتگان!!!!
فرشتگانی که از سال ۹۴ وجود خارجی نداره.
از سال 92 وجود خارجی نداره. اول هم شد جزئی از آرمان ایرانیان و تابلوش هم تغییر کرد و مرتبا هم تهرانفر ، معاون وقت نظارت بانک مرکزی می گفت آرمان در حال اخذ مجوزه. بعد هم فقط اسم آرمان رو تغییر دادن به کاسپین ( که امروز می فهمیم چه دسیسه ای بوده ) و ما هم با خیال راحت گفتیم جای پولمون امنه. کما این که بعد از تشکیل موسسه نور دیگه هیچ صحبتی از تعاونی های تشکیل دهنده اش مثل کارسازان آینده و ... نبود ولی در مورد کاسپین ...
جو یای حقیقت
Kuwait
مسئولین محترم-، چرا مردم را گول میزنید. شما میفرمائید اصل سپرده را سرجایش واز حقوق سپردهگذار هاج یای صییانت میکنید جای سپاس دارد . ولی سودی که حق مردم میباشد از کجا کسر میکنید
محمد
Germany
اقا من سود نمیخوام پولمو بدید برم
این تقویم لامصب رو بگید ما ک زیاد پول داریم کی پولمونو میدید
Iran, Islamic Republic of
پسر خوب فکر کردی الان خود پولتم بهت میدن!!! تمام سود هایی که تو این مدت گرفتی رو از پولت کم میکنن میشه چندرغاز... انگار پول خودتو دادی به اینا، اونا هم خورد خورد پولتو بهت دادن تا تموم بشه
ناشناس
حداقل باید برای افرادی که بالای 50 میلیون دارن اصل پول وسود روز شمار 20 درصد بدن
رضا
یعنی تزت تو حلقم از کجات در آوردی کلی خندیدم با چه محاسبه ای به ۵۰میلیون رسیدی عموجان
الزهرایی
الان ۳ ساله این حرفا رو دارین میزنین اینا رو مردم حفظ کردن. از ۴ تا مالباخته تاریخچه الزهرا فردوسی آرمان و الان هم کاسپین شما مدیران را بپرسید از شما بهتر توضیح میدهند.پس بنابراین حرف تکراری نگو حیدری
سپرده گذارا
یاپول سپرده گداران را می دهید یاجانمان را می دهیم ما با زحمت پول در نیاوریم که شما به راحتی پول ما از ما بگیرید شنبه همه کاسپینی ها جلوی مجلس بخاطر بی لیاقتی رئیس بانک مرکزی و دولت منتخب مردم
سپرده گذار
یامرگ یا سپرده ها مون
مالدار
سپرده که رفته پس فقط مرگ میمونه میتونی بمیری
70 درصد کم میشود!!!!!
دوستان عزیز
دقیقا به این شکل میشه
اگر شما 2 سال پیش 50 میلیون گذاشته باشید
و هر ماه هم سود پول خود را بر داشته باشید
الان 16+16+3=35 میلیون
از حساب 50 میلیونی شما کسر
و 15 میلیون به شما داده میشود
یعنی 70 درصد از اصل پول کم می شود

لطفا مراقب باشید
دفترچه های قدیمی را تحویل ندهید
اینها اسناد ما هستند
2 دستی تقدیم نکنید
سلام اخبار بانک چرا فقط فرشتگان صحبت میکنه اصلا نگفت بقیه رو پس امیدوار نباشیم که تا پایان مرداد مشکل موسسه الزهراحل میشه ممنون
م ن از کرمان
Iran, Islamic Republic of
از اقای حیدری متشکریم
اعتصام
ضمن تشکر از پیگیری شما در هنگامه خفقان رسانه های اصلاح طلب مدعی حقوق شهروندی و مدعی حقیقت و عدالت!

قبل از عید، بانک مرکزی در پاسخ مشخص به خبرگزاری تسنیم، وعده داد که بین سپرده گذاران پس از اخذ مجوز و قبل از آن، به اقتضای رعایت عدالت، تمایز می گذارد؛ اما این وعده را نیز به فراموشی سپرد و گویا قبح وعده واهی دادن و بی تدبیری و بی انصافی از بین رفته است؛

آنقدر مغالطه ها را تکرار کردند و تقصیر را به گردن دیگران انداختند که مسئولیت شان در صدور مجوز و نیز در عدم اطلاع رسانی و عدم ممانعت از نصب تابلو و اخذ سپرده جدید از مردم، پنهان شده است.

بعد از صدور مجوز، از هزاران نفر پول گرفتند و حالا می خواهند با کسر سود و اصل سپرده، بدهی قبل از صدور مجوز فرشتگان را بدهند و کسری اش را جبران کنند!

این امر انصاف است؟
شهروند
Germany
اخه چطور امديد موسسه نور را از كارسازان و چند تعاوني ديگر تشكيل داديد حال كه به كاسپين رسيد بعد از يك سال كه خوب پول هاي مردم جمع شد گفتيد مجوز كاسپين جدا از اين تعاوني هاست ! كاش اقاي رييس جمهور فكري به حال مسئولين بانكي بردارد ...
اینها میخوان همون حرفهاي نخ نما شده رو تحویل مردم بدن! اگه قرار بود از سود مون بگذریم که اینقدر تجمعات اعتراضی برپا نمی شد! الان هم باز همون حرفای تکراری و تاریخ مصرف گذشته رو دارن میزنن! تا بلائی سر سپرده گذار بیچاره در این تجمعات نیومده اصل و سود سپرده مردم رو بدین!
80 شعبه منظورش اینه که تعداد فاعلين رو میخوان زیاد کنند!!!!
فاخران
United Kingdom
دادستانی مشهد صریحا بانک مرکزی را در متضرر شدن مردم مقصر دانسته است. بانک مرکزی بجای آسیب و زیان رساندن به ذینفعان بفکر جبران خسارت و دلجویی از مردم باشد.
Germany
اخبار بانک محترم فکر کنم شما هم مهره بانک مرکزی هستی که رو مخ مردم باشی چون هرمطلبی که می خوای بزاری مثل انشای بچگی ما همش تکرار مکررات داری .بابا هزار بارچگونگی تشکیل کاسپینو توضیح دادی.فقط بگو بقیه تعاونیها که بقول خودشان ادغامشون تموم شده کجای کارند.
منصور
Germany
جناب حیدری فقط تا حالا فقط حرف بوده عملی در کار نبوده .
شما را به همین ماه مبارک رمضان قسم مشکلات مردم را در کاسپین حل کنید.
مردم مشکل دارند.
علی
Germany
دارایی موسسه فرشتگان 3100 میلیارد
سپرده سپرده گذاران و سود آنها 5600 میلیارد تومان
با یک حساب سرانگشتی یعنی بیش از 40 درصد پول مردم از بین رفته است
جناب حیدری این صحبت به هیچ وجه پذیرفتنی نیست
بانک مرکزی که مجوز صادر کرده لطف کند پول مردم را تمام و کمال و ضمن عذرخواهی از سپرده گذاران که رنج و استرس زیادی را تحمل کرده و زندگیشان بخاطر بی تدبیری و عدم نظارت شما با مشکلات اساسی و فراوان روبرو شده، پرداخت کند وگرنه با عواقب بدی روبرو خواهید شد. والسلام
.
چرا بانک مرکزی شهریور ۹۴ اطلاعیه نداد موسسه منحل شده ، تا افراد بیشتری پولشون رو نذارند؟ چرا سکوت کرد؟؟؟
افتتاح حساب جدید فعالیت حساب نمیشه؟؟؟؟؟
پیله ور
United Kingdom
من ششصدملیون تومن جمع کردم میخوام باهاش خونه بخرم 20 ماه هم بیخودی پولمو سپرده گذاری نکردم و از یک قرونش هم نمیگذرم چون زحمت کشیدم.
مارال
باشه بهشون میگم ماله شخصه شما جور دیگه حساب بشه نگران نباش خدا شفات بده پولت رفته شما دنباله سودی خیلی پرتی
احمذ
بابا تکلیف بقیه تعاونی ها چیه.اینها از خدا نميترسند.
سعيد
Germany
اخباربانك چراصحبتهاي مرامنعكس نميكني به صرفه نيست
اینقدر این جملات رو گفته که حفظ شدم،بابا اصل پول رو باسودش بده...
Romania
تکرا ر در تکرار !!!
سپرده گذار تعاونی الزهرا
جناب مسئول محترم ؛تکلیف تعاونی های دیگر غیر از فرشتگان چه می شود . دو سال دیگر باید صبر کنیم تا نوبت مان برسد.؟
امیر
اخبار بانک تو رو خدا یه خبر از بقیه تعاونی های زیر مجموعه کاسپین بگیر.الزهرا و بدر توس داره میشه 3سال که پول نمیده.اقایون بانک مرکزی که انگار اصلا اطلاع ندارن.همش میگن فرشتگان.بابا زندگی همه از هم پاشیده
علی
Iran, Islamic Republic of
قسمتی از کسری به زیان انباشته موسسه تبدیل شده و از سود فعالیت آینده موسسه تامین شود و الباقی کسری با توجه به اشتباه بانک مرکزی در صدور مجوز جعلی و فریب مردم توسط بانک مرکزی تامین شود و در سالهی آتی از کاسپین وصول کند (گرفتن کسری از مردم عادی عادلانه نیست البته تعدیل سودهای پرداختی 32 % به 25% منطقی است)
حسنی
این 4 نفری که رای منفی دادن حتما همونایی هستن که سودهای ماروبالا کشیدن. چقدر بی انصافن؟ خوششون می اومد پول خودشونم می خوردن؟ اون دنیا باید جواب بدن.
سپرده گذار زیر نظر شورای پول و اعتبار
Iran, Islamic Republic of
آقای حیدری سال ۹۵ که همه شعب تابلو و دفترچه ها رو کاسپین کردند شما کجا بودید؟؟چرا مردم رو مقصر جلوه می دهید. انصاف داشته باشید. فرشتگان سال ۹۲ منحل شده و سال ۹۵ همه شعب تابلو و دفترچه را عوض کرده و کاسپین کردند. من از کجا بدانم که طرف تابلو کاسپین زده و دفترچه کاسپین میده ولی سیستمش فرشتگانه؟؟ همین مقدار پول در بانکهای دیگر بیش از ۲۵ درصد سود میدهند. کاسپین با پولای ما چیکار کرده که سود دو سال رو کنسل کرده از اصل پولم ۱۰ درصد کم می کنید. انتظار دارین ما این ظلم را قبول کنیم که بیش از ۵۰ درصد پولامان را از دست داده ایم. من تو موسسه مجاز کاسپین سپرده گذاری کردم نه فرشتگان. دفترچه من کاسپین هست از نظر قانونی من کار خلافی نکردم. بانک مرکزی تو قضییه کاسپین مقصر اصلی هست. ما حقمان را توسط قانون و قوه قضایی از بانک مرکزی و مدیران فاسد کاسپین خواهیم گرفت
جواد
Germany
شعبات مشخص شده در مشهد برای پرداخت پول تعطیل هستند .چرا به بيچارگاني که طبق حروف الفبا مراجعه میکنند و هر روز با در بسته بانک مواجه میشوند اطلاع رسانی نمی کنید
سپرده گذار بی اعتماد به دولت و بانک مرکزی
United States
آقای حیدری چرا فرار به جلو می نمایید ،چرا وقتی مجری تلویزیون در برنامه پایش اردیبهشت 94 از آقای تهرانفر معاون اسبق نظارتی بانک مرکزی پرسید موسسه فرشتگان ،ایشان گفتند که به زودی مجوز می گیرد و نام آن آرمان است و دیگر فرشتگان وجود ندارد و بسیار دلایل دیگر که خود می دانید مقصر بانک مرکزی است
مجتبی
کی نوبت الزهرا خواهد رسید این موسسه داشت کارش رو خوب انجام میداد تا سرو کله ی بانک مرکزی پیدا شد و همه چیز رو خراب کرد .و مردم باید تاوان بی تدبیری رو پرداخت کنند.
رضا
موسسه ارمان البرز ایرانیان با تابلوی تحت نظارت بانک مرکزی پولهای مردم را گرفته وبلوکه کرده است.
منظور از 80 تا شعبه اینه که میخوان تعداد فاعلين رو بیشتر کنند!
سپرده گزار مظلوم
ما نه فرشتگان و نه آرمان و نه بقيه را ميشناسيم ما سال ٩٥ فقط با مجوز كاسپين گول خورديم سرمايه گزاري كرديم
محسن
Iran, Islamic Republic of
این چه وضع ادغام که انجام دادید ؟؟
از اصل سپرده من 10 درصد کم شده و سود صفر درصد برای من در نظر گرفته شده بعد از یک سال ....
من اعتماد به مجوز بانک مرکزی مورخه 94/12/27 روی سایت کردم و تابلو ها هم کاسپین بود چرا با این حرفها عوام فریبی میکنید؟ چرا مسئولیت امضاء مجوز بی اعتباری را که دادید نمی پذیرید؟؟
به دنبال عدالت
Iran, Islamic Republic of
اردیبهشت 96 اعلام کردند اموال غیر منقول فرشتگان به میزان 2500 میلیارد تومان ارزیابی و شناسایی شده همچنین 1400 میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شده که جمعا می شود 3900 میلیارد تومان در دو هفته اخیر 30 ملک جدید به همراه 10 ماشین لوکس خارجی معرفی شده که حداقل تخمین زده می شود 1500 میلیارد تومان باشد 300 میلیارد تومان هم فرشتگان نزد بانک مرکزی دارد در کل دارایی فرشتگان حداقل 5700 میلیارد تومان دست کم برآورد می شود ، بانک مرکزی اعتراف کرده تا پایان اردیبهشت 96 تعهدات فرشتگان شامل اصل سپرده و سود طبق قرارداد جمعا می شود 5600 میلیارد تومان ، حال حذف سود از شهریور 94 جز دزدی چه نامی می توان روی آن گذاشت ضمنا شما که در اسفند 94 به آن مجوز دادید چرا نظارت نکردید چرا همین ارزیابی را قبل از صدور مجوز انجام ندادید مجوز شما تا اسفند 95 به مدت یکسال بوده است چرا گزارش نمی دهید که مجوز تمدید شده یا نه ؟ موسسه تا پایان اسفند 95 دارای مجوز رسمی است که قبلا بررسی شده و به گذشته بر نمی گردد قانون عطف به ماسبق نمی شود اگر موردی داشتید باید در اسفند 94 به عموم مردم اعلام و در سایت بانک مرکزی منعکس می کردید شما با در نظر گرفتن همه جوانب از اسفند 94 به مدت یکسال تا 27 اسفند 95 به کاسپین که شامل 8 مجموعه از جمله فرشتگان است مجوز دادید حال گزارش دهید مجوز یکساله تان تمدید شده ؟
موسسه اعتباری آرمان برای پرداخت وجوه سپرده گذارانش از فردا 7 خرداد اعلان آمادگی کرده! یعنی مشکلشون حل شده! پس چرا براي ما کاسپيني ها عملا" هیچ کاری انجام نمیدن!!!!
مصطفی
این سپرده گذارایی که من میبینم بعیده به پولشون برسن چون طمع کورشون کرده تو این اوضاع نابسامان دنباله سودم هستن واقعا فکردین سود ۳۲درصد که ربای واضح هست رو دولت تقبل میکنه ابلهیت تا کجا
منتظر نظر تو بودیم!!!
معلومه بد جوری ميسوزی که می بینی مردم چه پولهایی دارن و تو تا آخر عمرت هم نميتوني چنین پولی رو داشته باشی!!!!
موافقم
کامران
Iran, Islamic Republic of
جانا سخن از زبان همه سپرده گذاران فرشتگان می گویی
در واقع کاسپینی که جز یک اسم چیز دیگری نیست و یک ریال سرمایه ندارد می داند که فرشتگان منابع عظیمی دارد بنابراین سعی کرده اموال فرشتگان را به چندین برابر زیر قیمت بردارد جلوی پیشرفت پروژه های در حال انجام را گرفته و با مکر و حیله سود سپرده فرشتگان را به مدت 22 ماه به حساب ثمن خودشان واریز کنند در واقع یک اسم خالی را با پشوانه فرشتگان ، بال و پر بدهند حال چه کسی پشت سر این قضیه است .همه سپرده گذاران راضی هستند که فرشتگان اعلام ورشکستگی کند و قوه قضائیه به موضوع رسیدگی کند چه دست های در پشت پرده جلوی این خواست عمومی را می گیرند و چه نیتی دارند همه چیز باید برای مردم آشکار شود.
افشین
Iran, Islamic Republic of
اگر بجای ادغام کار به قوه قضائیه کشده میشد موسسه ورشکسته و حل موضوع زمان بر می شد! اما ادامه ندادید در این صورت امکان شکایت از مدیران کاسپین و موسسات تجمیع شده وحود داشت، چه کسی در پشت پرده از موسسه ای ورشکسته است ( و اعلام ورشکستگی نمیکند) حمایت می کند تا با وجود کسری باز ادامه فعلایت بدهد؟
یا در جای دیگر در مورد روش ادغام گفته اید روال معمول ادغام موسسات کوچک در موسسات بزرگ تر است! سوال اینجاست که چطور موسسه ای مثل فرشتگان با سابقه ۱۶ سال فعالیت و تبدیل شدن به موسسه ارمان و پذیره نویسی در فرابورس یک ساله ورشکست می شود و یک موسسه با سرمایه ۳۰۰ میلیارد تومان ( یک دهم سرمایه موسسه فرشتگان ) نقش نجات دهنده موسسه فرشتگان میشود؟ یعنی موسسه کوچکتر حامی موسسه بزرگتر می شود؟؟؟
تازه ترین اخبار