۰
۲۰
اخبار بانک: معاون نظارتی بانک مرکزی گفت: ۲۰۰ تعاونی اعتبار در سال‌جاری مجوز فعالیت دریافت کرده‌اند و ساماندهی ۳ هزار صندوق قرض‌الحسنه هم نهایی خواهد شد.
صدور مجوز فعالیت ۲۰۰ تعاونی/ طرح رتبه‌بندی بانک‌ها اجرایی می شود
به گزارش پایگاه خبری اخبار بانک، فرشاد حیدری با اعلام اینکه از زیرساخت‌های اقتصاد مقاومتی داشتن شبکه پولی و مالی مناسب است، گفت: همچنین برای تامین مالی پروژه‌ها و گردش اقتصاد کشور نیز لازم است تا زیرساخت‌های مناسبی داشته باشیم.

معاون نظارتی بانک مرکزی اظهارداشت: برای اقتصاد رو به رشد، شبکه بانکی مقتدر،‌ سالم و پویا لازم است. یکی از پروژه‌های اقتصاد مقاومتی بانک مرکزی در بخش نظارتی رتبه بندی شبکه بانکی کشور است.

حیدری ادامه داد: اگر بخواهیم بدانیم که بانک‌ها سلامت هستند، باید از ابزارهای ارزیابی بانک‌ها استفاده کنیم. در حال حاضر با استفاده از چند روش استاندارد جهانی،‌ بانک‌ها را رتبه بندی می‌کنیم که در نهایت منجر به این می‌شود که بانک‌ها سالم کار کنند و نظام مالی پایداری داشته باشیم.

وی افزود: از سویی در قالب رتبه بندی بانک‌ها، اشکالات کار به صورت زودهنگام شناسایی خواهند شد و بانک‌ها به روز و بر اساس استانداردهای جهانی اداره می‌شوند. از سویی بانک‌ها در این راه میذتوانند به تولید نیز کمک کنند.

این مقام مسئول در بانک مرکزی بیان داشت: این کار امسال در بانک مرکزی دنبال شد و از سویی با رتبه بندی، اشکالات کار نیز به هیات مدیره‌های بانک‌ها ابلاغ شد تا در یک دوره زمانی مشخص نسبت به رفع اشکالات اقدام کنند.

معاون نظارتی بانک مرکزی درباره ساماندهی بازار غیرمتشکل پولی گفت: در سال جاری مراحل نهایی این طرح در حال عملیاتی شدن است و به دنبال آن هستیم که نظام مالی به صورت کاملا قانونمند و مجاز فعالیت کند که مردم نیز بتوانند به آنها اطمینان کنند؛ در عین حال فعالان اقتصادی نیز بتوانند به مراکز قانونی مراجعه داشته باشند.

به گفته حیدری، اقدامات در زمینه ساماندهی بازار غیرمتشکل پولی در مراحل نهایی است و کارها پیشرفت خوبی دارد. در حال حاضر، لیزینگ‌ها، صرافی‌ها، صندوق‌های قرض الحسنه، تعاونی‌های اعتباری و موسسات مالی اعتباری در بازار پولی کشور فعالیت دارند.

وی از نهایی شدن ساماندهی ۳ هزار صندوق قرض‌الحسنه در سال جاری خبر داد و افزود: تاکنون بیش از ۲۰۰ تعاونی اعتباری نیز مجوز فعالیت دریافت کرده است و بقیه نیز باید در صورتی که بخواهند به فعالیت ادامه دهند باید مجوز دریافت کنند.

این مقام مسئول در بانک مرکزی همچنین ساماندهی موسسات مالی و اعتباری موجود را از برنامه‌های آینده اقتصاد مقاومتی بانک مرکزی برشمرد.
مشاهده نظر مخاطبان
محمد
ما هنوز از بانکهای شما خیال مان جمع نیست .به موسسات تون هم که هیچ اعتمادی نداریم . ووواااااااااای به حال تعاونی هاتون..........
انشاالله مسولان ارشد دولتی و بانکی مرکزی به جهت صیانت از بانک ها و موسسات مجاز و نیز آبروی نظام و نیز اعتماد مردم سریعا به این موضوع موسسه مجاز کاسپین پایان بدهند.

این موضوع ضربه شدیدی به بخش حاکمیتی و مجوز های بانک مرکزی شده
سپرده گذار تعاوني الزهرامشهد -كاسپين
Iran, Islamic Republic of
جناب حيدري
با سلام
احتراما ضمن تشكر از زحمات جنابعالي لطفا موضوع ساماندهي 8 تعاوني زير مجموعه كاسپين را هم مشخص كنيد از مجوز بانك مركزي موسسه كاسپين بيش از 10 ماه مي گذره ومسولين موسسه كاسپين هيچ پاسخي نمي دهند .باتشكر
تعاونی ها قبلا جمع کردید الان باز مجوز دادید😞😞
علی
سعید جان بنده ساعت 12 امروز 22 دی رفتم دفتر مرکزی سعادت آباد نبش علامه گفتند انشاالله یکشنبه منتظر خبر خوش باشید
سید سعید
سلام علیکم .احتراما . تا آنجا که اطلاع دارم روز یکشنبه ساعت ده صبح قرار است آقای زکریا گزارش عملکرد این مدت را خدمت تمامی سپرده گذاران محترم اعلام نماید ان شاء الله که خبر خوش همراه با صداقت به همه اعلام نماید . ولی بعید است . الان نزدیک به یک ماه است عملا سایت رسمی کاسپین جزء خبر رحلت یا شهادت چیزی را درج نمی کند . امروز رفته بودم شعبه فرخی یزدی با آنکه سرپرست محترم شعبه و کارمندان محترمشان با متانت تمام با سپرده گذاران برخورد می کردند ولی مشخص بود نگران روزهای آینده هستند . سرپرست شعبه می گفت در این مدت با این همه فشار کاری شرمنده مردم هستم که نمی توانم جوابگویی سپرده گذاران باشیم . دعا می کردند اول ماه مشکل حل شود . ولی یقین بدانید تا بانک مرکزی به صورت جدی ورود نکند این مشکل به این راحتی ها حل نمی شود . ان شاء الله خبرهایی خوش به همراه واقعیت به گوش برسد تا امید مجدد به سپرده گذاران و کارمندان موسسه برگردد.
سید سعید
Iran, Islamic Republic of
بسمه تعالی
جناب آقای حیدری - معاونت محترم نظارت بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران
سلام علیکم
احترامآ ، همانطوریکه جنابعالی مستحضرید موسسه اعتباری کاسپین جزء 5 موسسه مجوزدار تحت نظارت بانک مرکزی می باشد که متاسفانه در حدود دو ماه است که سپرده گذاران محترم و سرپرستان و کارمندان این موسسه به خاطر عدم وجود نقدینگی دچار مشکلات روحی فراوانی شده اند با توجه به اینکه مردم بر اساس اطمینان به بانک مرکزی تمام سرمایه خود را در این موسسه سرمایه گذاری کرده اند درست نیست در موقع مشکل مدیران محترم بانک مرکزی سپرده گذاران را به حال خود رها نمایند ، خودتان بهتر از هر کس دیگری می دانید چنانچه این موسسه دچار مشکل شود شک نکنید که موج این اتفاق برای تمامی موسسات و بانک ها هم رخ خواهد داد چرا که مردم باید به چه امیدی سرمایه خود را در موسسات تحت نظارت بانک مرکزی قرار دهند ، ان شاء الله جنابعالی با داریت خود این مشکل را حل فرمائید تا سپرده گذاران عزیز و کارمندان موسسه بیش از این دچار مشکلات روحی و جسمی نشوند . به امید یاری از سوی شما برادر گرامی .
مهدی
Romania
راست میگه اقای حیدری
ابتدا مشکل ما سپرده گزاران کاسپین رو حل کنید نه اینکه ئقتی تماس میگیریم با بانک مرکزی میگید با مدیران کاسپین تماس بگیرید
لطفا راهکاری برای حل مشکل ما سپرده گزاران اعلام کنید
یا برای اطمینان خاطر مجوز شتاب رو زود تر بدید
آقا مگه توهم زدین بجای صدور مجوز الکی بیاین قبلی هارو سر و سامان بدین الان موسسه های مجوز دار هم رو به بحران هستن
ali
رضایت بخش عالی
بانک مهر اقتصاد چی شد؟
صنعتی
جالب است هر مسئولی به خاطر توجیه عملکرد خود هر قدمی که وظیفه ذاتی او بوده بعنوان اقتصاد مقاومتی تعریف میکند !!! آقا خواستیم کاری بکنیم روی پای خود وایسیم چکار به استاندار بین المللی داریم ، شما بفرمایید برای ایجاد اشتغال و رونق کسب و کار چه نظارتی اعمال کرده اید ؟ ما امثال شاهد بودیم بانک مرکزی از برگزاری مجامع بانکها جلوگیری کرد چونکه استاندارد بین المللی نداشتند که دقیقا این عمل خلاف اقتصاد مقاومتی بود و شما بانکها را تا ورطه ورشکستگی بردید ! استاندارد بین المللی باید به تدریج و با فرصت دادن رعایت شود . اشکال برای گفتن زیاد داریم در اینجا بسنده میکنیم فقط ادعای نظارت که وظیفه ذاتی شماست بعنوان اقتصاد مقاومتی تعریف نفرمایید
سپرده گذار کاسپین
با سلام به مسئولین محترم بانک مرکزی

ما سپرده گذارهای موسسه کاسپین با وجود اطمینان به مجوز فعالیت بانک مرکزی تو این موسسه رفتیم و دارایی مونو که با هزار سختی پس انداز کردیم سپرده کردیم ولی الان که میخوایم از پول خودمون برداشت کنیم میگن پول نداریم ٬ سوال ما اینکه چرا اولاا به این موسسه قبل از اینکه بتونه تعاونی های زیر مجموعه شو با هم ادغام کنه و یک پارچه بشه مجوز فعالیت رسمی داده و سوال بعدی اینکه حالا که این مجوزو داده و اطمینان مردم جلب کرده چرا ازش حمایت نمیکنه و مشکل نقدینگی شوبرطرف نمیکنه ٬ این کار بانک مرکزی و بی تفاوتیش نسبت به سرنوشت و زندگی مردمی که این روز ها به خاطر اعتمادشون به بانک مرکزی به سختی و مشکلات فراوان افتادند شایسته این نهاد و بالاترین مرجع پولی و قانونی کشور نیست لذا خواهشمندیم تا مسئولین محترم هر چه سریعتر نسبت به حل مشکل به وجود آمده مساعدت کامل مبذول فرمایند
مشتری
سلام لطفا وضعیت موسسه اعتباری کاسپین رو هرچه زودتر مشخص کنید موسسه به این خوبی رو دارین از پا در میارین
سیاس
Iran, Islamic Republic of
باز شب عید شد و التهاب جدید
کاسپین دارای ضمانت صندوق سپرداگذرانه در بانک مرکزیه پس نگران نباشید تا چند روز اینده انتقال انجام میشه
مهدی
Iran, Islamic Republic of
با حلوا حلوا گفتن دهن شیرین نمیشه
سامان
United States
سسلام دوستان یه مقدار صبور باشید مشکلات کاملا در حال بر طرف شدن است مطمین باشیدبه سرمایه شما هیچ آسیبی نمیرسه با اخبار موثقی که دارم بهتوون میگم ظرف چند روز آیندع خبر های بسیار خوبی در راه است. در ضمن هیچ موسسه ای به اندازه کاسپین پشتوانه نداره مشکل فقط انتقال اموال بود که تقریبا به اتمام رسید
آگاه
سپرده گذاران محترم اوایل همین هفته ادغام انجام می‌شود ونگران چیزی نباشد کاسپین از بسیاری از بانکها منابعش بیشتر است تومان مشکلات حل میشود وکاسپین با قدرت به کارش ادامه می‌دهد
رضا
اتعاونی البرزایرانیان هم جزشون هست اینها۷ماه هیچ پولی به مردم نمیدن مابایدبه کجا شکایت کنیم
تازه ترین اخبار