۰
۸
شنبه ۹ اسفند ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۴۶
خواندني ها/

اولتیماتوم شرکت برق بابت قبض ۱۱ هزار تومانی!

اخبار بانك: شرکت برق استان خراسان رضوی در اقدامی بابت قبض پرداخت نشده ۱۱ هزار تومانی اولتیماتومی شدید برای مشترک ارسال می کند.
اولتیماتوم شرکت برق بابت قبض ۱۱ هزار تومانی!
به گزارش «اخبار بانک»، بر اساس یک سنت هستند شرکت هایی که به روش توزیع قبوض مطالبات خود را از شهروندان و مشترکان خود مطالبه می کنند.

در این میان مشترکانی نیز هستند که در پرداخت قبوض خود کوتاهی می کنند و معمولا هر چند قبض که با یکدیگر انباشته می شود را یکجا پرداخت می کنند.

برخی از این شرکت ها با تنها یک بار عدم پرداخت بدهی توسط مشترک، در قبض بعدی با روشهایی سعی در تشویق مشترک به پرداخت بدهی خود می کنند و در این راه از روشهای بعضا جالب و قابل تاملی استفاده می کنند.

بر این اساس شرکت برق استان خراسان رضوی با یک بار عدم پرداخت بدهی توسط مشترک در دوره بعد برگه ای به رنگ قرمز و با متنی جالب همراه با عصبانیت از عدم پرداخت بدهی برای مشترک ارسال می کند!

در یکی از این قبوض در حالی که مشترک در دوره قبل قبض ۱۱ هزار تومانی داشته و آن را پرداخت نکرده است در دوره بعد همراه با بدهی قبلی قبض وی به ۲۲ هزار تومان رسیده است.

در این میان بر طبق همان سنت که گفته شد برگه ای قرمز و با متنی جالب که در آن اولتیماتومی شدید نوشه شده برای مشترک ارسال شده است، متن فوق بدین صورت است:

"مشترک گرامی، با سلام با توجه به اینکه جنابعالی در مهلت های مقرر نسبت به پرداخت بهای برق مصرفی خود در چند ماه گذشته اقدام ننموده و بر اساس ضوابط شرکت متاسفانه در لیست مشترکین (بدهکار) قرار گرفته اید، لازم است ظرف مدت ۳ روز تکلیف بدهی خود را روشن و نسبت به پرداخت آن اقدام و قبض پرداخت شده را جهت ارائه به مامورین این شرکت نگهداری فرمایید."

همچنین در ادامه این اولتیماتوم اینگونه آمده است:

"بدیهی است در صورت عدم پرداخت بدهی خود در موعد مقرر نسبت به قطع انشعاب برق شما اقدام و وصل مجدد برق منوط به تسویه حساب و پرداخت هزینه خدمات قطع و وصل خواهد بود."

اینکه شرکت برق بر اساس کدام منطق تصمیم به ارسال چنین پیامي به مشترکان بدهکار آن هم با مبالغ بسیار ناچیز می کند جای تامل دارد.

آیا این شرکت که اینگونه مطالبات خود را جزو حقوق بر حق خود می داند و انتظار دارد در کمترین زمان ممکن آن را وصول کند، خود را مقید به حفظ حقوق شهروندی مشترکان و ارائه خدمات مطلوب و بدون ایراد می داند یا خیر؟

تصور کنید شرکت برق بدون توجه به عواقب یک تصمیم بابت قبض ۱۱ هزار تومانی، برق یک مشترک را قطع کند! حال به نظر شما آن مشترک با خود چه می گوید و یا فکر می کند؟
مشاهده نظر مخاطبان
احمد
متنی که گذاشتید همچین ترسناک هم نیست. یک متن ثابت هست که برای همه ی بدهکاران ارسال میشه وگرنه برای من پیش اومده که دو سه دوره هم قبض رو نرسیدم پرداخت کنم اما برق ما قطع نشده
مرتضی
Iran, Islamic Republic of
سایت محترم اخبار بانک
من که می دونم منتشر نمی کنی

ولی کجای این متن ترسناک و غیر منطقیه
برق رو مصرف کرده باید هزینه ش رو پرداخت کنه اون هم به موقع نه با تاخیر.
گل اقا اول ببین برقی مصرف شده بعد انتقاد بفرما کنتور مجتمع ما تعویض شده و ارقام نجومی روی قبض ظاهر شده بعد از مراجعه شرکت برق گفته ببخشید اشتباه شده لطفا مبلغ 60 هزار تومان بریزید تا رسیدگی شود
محمد
قبوض برق صادر شده اسفند ماه متاسفانه ارقامکی خارج ار عرف را نشان میدهد با مراجعه به شرکت برق منطقه در مشهد این شرکت ابراز داشته که احتمالا کنتورهای دیجیتال جدید خراب بوده و شما چندمین مشتری معترض هستید لطفا 60 هزار تومان(مبلغ قبض صادره 200 هزار تومان است) بپردازید تا رسیدگی شود این درخالیست قبوض ماهای قبل بین 25 تا30 هزار تومان صادر میگردیده چطور این قبوض و بر چه مبنایی صادره میشود ما که نفهمیدم اگه شما میدانید اطلاع رسانی بفرمائید با تشکر
مبارز
Iran, Islamic Republic of
سلام
اتفاقا اخبار بانک بسیار با ظرافت خاصی به این موضوع پرداخته!!!
خوب ممکنه طرف نتوانسته قبض را در یک دوره پرداخت کنه(یا پول نداشته و یا نرسیده)
با توجه به اینکه مبلغ قبض بسیار ناچیز است نباید شرکت برق این متن را برای مشترک ارسال میکرد.
همه ما یک ایرانی هستیم و برای خودمان شخصیت داریم.
شرکت محترم توزیع برق می بایست یک مبلغ درشت تری را در نظر بگیرد و برای آن مبالغ اخطاریه ارسال کند
ومن الله التوفیق
حسین
لابد پولش طفلکی تو موسسه میزانه.
روشنی
به نظر بنده بدهی و یا دین باید به موقع پرداخت شود.در ضمن اخبار بانک اگر این طلب مال شما بود.شیرینی ویا دسته گل دم درشان می فرستادید.
امیر
شرکت ایرانسل میگه حد اعتبار سیمکارتهای دائمی خودش رو به 100 هزار تومان افزایش داده. یعنی تا سقف 100 هزار تومان اگر بدهی داشته بشید(مجموع بدهی قبلی و فعلی) سیمکارت شما قطع نمیشه. ولی همینکه قبض یک دوره رو ندهید، خط را یکطرفه میکند. مبلغ قبض هم مهم نیست واسشون. بعد جالب اینه که توی پیام هم نمیگه خط شما به دلیل بدهی یکطرفه شده یا قطع شده. فقط میگه خط شما قطع شده و به دفتر ارتباطی مراجعه کنید. وقتی زنگ میزنی پشتیبانی، میگه شما بدهی دارید.
حدّ بدهی 100 هزار تومانی هم کشک.
خنده دار اینجا است که قبلاً حد بدهی ایرانسل 50 هزار تومان بود بعد با کلّی تبلیغات کردش 100 هزار تومان. ولی...
شرکت برق و آب و... هم باید تعریفی از حدّ بدهی داشته باشند و شفاف بیان کنند چون ممکنه شخصی یادش رفته قبض بده یا...
ضمناً شرکت برق میتواند با ارسال پیامک به مشتریان بدهکار، بدهیشان را یادآوری کند. ولی همین کار را هم نمیکند.
تازه ترین اخبار