۰
پنجشنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۲ ساعت ۱۷:۰۱

هفته آرام آرام طلا و سکه

هفته گذشته بازار طلا و سکه متأثر از ثبات اونس جهانی طلا با آرامش همراه بود و نمودار حرکتی قیمتها در این بازار با حداقل نوسان همراه بود.

به گزارش طلا، همزمان با ثبات جهانی طلا بازار طلا و سکه در کنار آرامش نسبی بهای دلار در بازار، هفته ای کم افت و خیز و کم رونق را رقم زد.

بهای اونس طلا این هفته در انتظار اجرا و یا عدم اجرای طرح محرک پولی ۸۵ میلیارد دلاری بانک مرکزی آمریکا با حداقل نوسان همراه بود، و بهای جهانی طلا در محدوده ی تثبیت شده ی ۱۳۱۳ تا ۱۳۱۸ دلار باقی ماند.

براساس این گزارش، در بازار سکه نیز طی این مدت از اول هفته تا امروز پس از نوسانات جزئی تنها یک هزار تومان رشد یافت.

هر گرم طلای ۱۸ عیار هم طی شش روز کاری این هفته در حوزه ۹۷ هزار تومان محدود ماند.

اما در بازار ارز، بهای دلار پس از یک شوک قیمتی کوتاه مدت در اوسط هفته، و کسب رقم ۳۰۳۳ تومان، در محدوده ی اول هفته ای خود یعنی ۳۰۱۳ تومان آرام گرفت.

شایان ذکراست، با ورود به ماه محرم و فرارسیدن ایام عزاداری سید و سالار شهیدان حضرت امام حسین علیه السلام، بازار با افت قابل توجهی از معاملات توأم خواهد بود و پیش بینی می شود در هفته پیش رو بازار طلا و سکه با کاهش تقاضا و رکود نسبی همراه گردد.

گفتنی است، در سطح بین المللی سرمایه گذاران در انتظار انتشار تعیین نرخ بهره بانکی اروپا در ساعت ۱۷ امروز پنج شنبه، و همچنین اعلام نرخ بیکاری آمریکا در ساعت ۱۷ فردا جمعه می باشند، تا پیشرفت وضعیت بازار کار این کشوررا ارزیابی نمایند و از زمان کاهش محرک پولی و روند کوتاه مدت قیمت طلا اطمینان حاصل کنند.
تازه ترین اخبار